prev
  • 11 Kwi
    18:00
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 8 - piątek, 09 grudzień 2016 - 18:00
DOJLIDY Białystok vs 3S POLONIA Bytom
0
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Zeng Yi Wang 1 - 3 Paweł Chmiel
11:6 ; 8:11 ; 6:11 ; 7:11
Paweł Platonow 0 - 3 Robert Floras
4:11 ; 10:12 ; 9:11
Aliaksandr Khanin 1 - 3 Tomas Konecny
11:7 ; 9:11 ; 8:11 ; 6:11

Zapowiedź meczu

Ósma seria spotkań LOTTO Superligi zapowiada niezwykle ciekawe spotkania. Poza hitem w Gdańsku, gdzie KS Unia AZS AWFiS podejmować będzie Dartom Bogorię, również w Białymstoku będzie gorąco. Bardzo dobrze spisujący się w tym sezonie beniaminek, czyli miejscowe Dojlidy, zmierzą się z 3S Polonią Bytom.

 

Patrząc z perspektywy ligowej tabeli, faworytem są gospodarze, którzy aktualnie zajmują piąte miejsce w tabeli, z dorobkiem dwunastu punktów. Dwie pozycje niżej plasują się goście z Bytomia, mając na koncie dwa punkty mniej. Oba zespoły rozegrały tyle samo meczów.

 

W jednej z rozmów, menadżer Dojlid – Piotr Anchim, powiedział, że 3S Polonia Bytom, to bardzo solidna ekipa prowadzona przez Michała Napierałę, który stawia przede wszystkim na skład równy, ale bardzo solidny. Liderem 3S Polonii jest zdecydowanie Tomas Konecny, który już niejednokrotnie pokazał, że jest w stanie wygrywać z najlepszymi graczami najlepszej polskiej ligi.

 

W teamie Michała Napierały jest również Robert Floras i Paweł Chmiel, którzy sprawiali w lidze już wiele niespodzianek. Analizując skład Dojlid, zdecydowanym liderem jest Wang Zeng Yi. Bardzo dużo zależy właśnie od jego formy. Należy pamiętać, że Robert Floras i Wang Zeng Yi, w ubiegłym sezonie występowali w barwach PKS Kolpinga Fraca Jarosław, zdobywając brązowy medal. Z kolei Pawel Platonov i Paweł Chmiel, kilka lat temu bronili wspólnie barw akademików z Rzeszowa. Wszyscy znają się bardzo dobrze.

 

Bardziej wyrównanym składem dysponują na pewno goście ze Śląska i w tym tkwić może ich przewaga. Mecz 8. kolejki LOTTO Superligi w Białymstoku rozpocznie się w piątek o godzinie 18:00.