prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 9 - środa, 21 grudzień 2016 - 18:00
DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki vs POLTAREX POGOŃ Lębork
3
1

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Panagiotis Gionis 3 - 0 Adam Dosz
11:6 ; 11:6 ; 11:7
Artur Michalczyk 0 - 3 Daniel Bąk
7:11 ; 5:11 ; 6:11
Daniel Górak 3 - 0 Sławomir Dosz
11:6 ; 11:5 ; 12:10
Panagiotis Gionis 2 - 0 Daniel Bąk
12:10 ; 13:11

Zapowiedź meczu

W środowy wieczór w Grodzisku Mazowieckim zostanie rozegrany pojedynek dziewiątej kolejki LOTTO Superligi, w którym miejscowa Dartom Bogoria zmierzy się z Poltarex Pogonią Lębork. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18.
Aktualnie więcej powodów do zadowolenia mają tenisiści stołowi z Mazowsza, którzy po pokonaniu Unii AZS AWFiS Gdańsk 3:1 zostali samodzielnym liderem LOTTO Superligi. Zespół Dartomu Bogorii ma na swoim koncie 18 punktów. Połowę mniej "oczek" wywalczyli dotychczas pingpongiści z Lęborka. Beniaminek z dziewięcioma punktami plasuje się na jedenastej pozycji.
 
Zdecydowanym faworytem środowego meczu są gospodarze, którzy w aktualnej kampanii przegrali tylko dwa razy. W czwartej kolejce podopieczni Tomasza Redzimskiego ulegli w Białymstoku tamtejszym Dojlidom 1:3 oraz we własnej hali musieli uznać wyższość Dekorglasu Działdowo. Te dwie porażki nie spowodowały jednak w szeregach Dartomu Bogorii zniżki formy, a wręcz przeciwnie. W ósmej serii spotkań grodziszczanie pokonali Unię AZS AWFiS Gdańsk 3:1 i pokazali, że są jednym z głównych faworytów do zdobycia w tym sezonie złotego medalu drużynowych mistrzostw Polski.
 
Dobrze w tym sezonie radzą sobie także pingpongiści Poltarex Pogoni. Beniaminek z Lęborka, który dysponuje zdecydowanie niższym budżetem niż Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, kilka razy w tym sezonie pokazał się z dobrej strony. Skazywani na degradację podopieczni Wojciecha Potrykusa w pierwszej rundzie sezonu 2016/2017 pokonali już Energę-Manekin Toruń 3:1, Morliny Ostróda 3:1 oraz Fibrain G2A AZS Politechnikę Rzeszów 3:2.
 
Środowe starcie Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki z Poltarex Pogonią Lębork rozpocznie się o godzinie 18.