Raport meczowy: Kolejka 11 - piątek, 13 styczeń 2017 - 18:00
SOKOŁÓW S.A. Jarosław vs FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów
3
2

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Gustavo Tsuboi 3 - 0 Mateusz Gołębiowski
11:5 ; 11:7 ; 11:7
Dmitrij Prokopcov 1 - 3 Vasily Lakeev
11:9 ; 8:11 ; 8:11 ; 5:11
Jakub Kosowski 0 - 3 Tomasz Lewandowski
9:11 ; 5:11 ; 7:11
Gustavo Tsuboi 2 - 0 Vasily Lakeev
11:2 ; 11:8
Dmitrij Prokopcov 2 - 0 Mateusz Gołębiowski
11:8 ; 11:8

Zapowiedź meczu

Derbowy pojedynek Kolpingu Frac Jarosław z Fibrain G2A AZS Politechniką Rzeszów zakończy pierwszą rundę LOTTO Superligi. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 18.
 
Z podkarpackich ekip lepiej w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego radzą sobie rzeszowianie. Drużyna grającego trenera - Tomasza Lewandowskiego zajmuje aktualnie szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 15. punktów. Pięć "oczek" mniej na swoim koncie mają gospodarze piątkowej potyczki, którzy dzięki wyjazdowej wygranej z Poltarex Pogonią Lębork 3:2 opuścili ostatnie miejsce w tabeli LOTTO Superligi.
 
Ogromny wpływ na dobre wyniki rzeszowian w pierwszej rundzie ma Vasily Lakeev. Doświadczony Rosjanin wygrał 11 z 20 pojedynków i jest najlepiej punktującym zawodnikiem Fibrain G2A AZS Politechniki. Lakeev szczególnie imponuje w konfrontacjach z "tuzami" polskiej ligi, a ostatni komplet punktów zainkasowany w konfrontacji z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki dobitnie to potwierdza.
 
Zdecydowanej "jedynki" brakuje w Kolpingu Frac. Początkowo liderem drużyny Kamila Dziukiewicza był Gustavo Tsuboi, jednak z meczu na mecz spisywał się coraz słabiej. Aktualnie Brazylijczyk legitymuje się bilansem siedmiu zwycięstw i ośmiu porażek. Wyraźną zwyżkę formy notuje z kolei Dmitrij Prokopcov, który z sześciu ostatnich gier w LOTTO Superlidze wygrał cztery.
 
Piątkowe spotkanie jest bardzo ważne dla obydwu drużyn. Jeśli rzeszowianom uda się zwyciężyć, to zgłoszą swój akces w kontekście walki o awans do fazy play off. Punktów potrzebują także reprezentanci Kolpingu Frac, którym ewentualna wygrana pozwoli oddalić się od strefy spadkowej.
 
Starcie Kolpingu Frac Jarosław z Fibrain G2A AZS Politechniką Rzeszów w ramach 11. kolejki  LOTTO Superligi odbędzie się w piątek o godzinie 18. Transmisję z tego meczu w niedzielny poranek pokaże na swojej antenie TVP 3.
 
Mateusz Przybył