prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 13 - piątek, 17 luty 2017 - 18:00
DOJLIDY Białystok vs POLTAREX POGOŃ Lębork
3
0

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Paweł Platonow 3 - 2 Daniel Bąk
7:11 ; 8:11 ; 11:6 ; 11:5 ; 11:3
Zeng Yi Wang 3 - 1 Adam Dosz
11:8 ; 11:13 ; 11:4 ; 11:4
Aliaksandr Khanin 3 - 1 Sławomir Dosz
12:14 ; 11:7 ; 11:9 ; 11:7

Zapowiedź meczu

Dojlidy Białystok zmierzą się w piątkowy wieczór z Poltarex Pogonią Lębork w 13. kolejce LOTTO Superligi. Początek spotkania o godzinie 18.
 
Z dwójki beniaminków lepiej drugą rundę rozpoczęli lęborczanie, którzy pokonali we własnej hali uczestnika Ligi Mistrzów, Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:1. - Taki wynik mocno komplikuje sytuację w tabeli i jest dla nas poważnym ostrzeżeniem, a także zapowiedzią dużych emocji w piątek - mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim.
 
Dzięki wygranej za trzy punkty nad ekipą Tomasza Redzimskiego, Poltarex Pogoń opuściła strefę spadkową LOTTO Superligi. Po 12. kolejkach lęborczanie z dorobkiem 13 "oczek" zajmują dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. Tylko trzy punkty więcej mają na swoim koncie Dojlidy Białystok, które po porażce na inaugurację rundy rewanżowej z Fibrain G2A AZS Politechniką Rzeszów spadły na ósmą lokatę.
 
Porównując składy obydwu ekip, więcej argumentów po swojej stronie mają Dojlidy Białystok. Nie wiadomo jednak, czy działacze klubu z Podlasia zdecydują się ściągnąć na piątkowy mecz swoją największą gwiazdę - Ho Kwan Kita. Zawodnik z Hongkongu wystąpił w pierwszym starciu lęborczan z białostocczanami wygranym 3:0 przez zespół z Podlasia. Działacze beniaminka z Lęborka już zapowiedzieli, że do Białegostoku udadzą się w tym samym składzie, który kilka dni temu pokonał Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki (Sławomir Dosz, Adam Dosz, Daniel Bąk).
 
Mecz Dojlid Białystok z Poltarex Pogonią Lębork rozpocznie się w piątek o godzinie 18. Spotkanie na żywo będzie można oglądać na oficjalnej stronie rozgrywek - www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył