prev
  • 11 Kwi
    18:00
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 16 - piątek, 24 marzec 2017 - 18:00
ENERGA MANEKIN Toruń vs PALMIARNIA Zielona Góra
0
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Cazuo Matsumoto 2 - 3 Lucjan Błaszczyk
8:11 ; 11:3 ; 9:11 ; 11:3 ; 9:11
Pavel Sirucek 1 - 3 Taku Takakiwa
12:10 ; 8:11 ; 3:11 ; 9:11
Tomasz Kotowski 1 - 3 Miroslav Horejsi
9:11 ; 11:8 ; 6:11 ; 4:11

Zapowiedź meczu

Niezwykle trudny i ważny mecz czeka w piątkowy wieczór graczy Energi-Manekin Toruń. Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli LOTTO Superligi zespół z Grodu Mikołaja Kopernika podejmie Palmiarnię Zielona Góra.
 
Nie tak wyobrażali sobie zmagania w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego w Toruniu. Po 15. kolejkach Energa-Manekin z dorobkiem 14 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W szeregach torunian zawodzą praktycznie wszyscy zawodnicy. Największym rozczarowaniem jest jednak postawa Cazuo Matsumoto, który z trzynastu ostatnich pojedynków w LOTTO Superlidze wygrał tylko ... dwa. 
 
Takich problemów jak w Toruniu nie mają w Zielonej Górze. Palmiarnia, która praktycznie przez cały sezon gra bez Japończyka Taku Takakiwy, zajmuje aktualnie bezpieczne dziewiąte miejsce i ma aż cztery "oczka" przewagi nad strefą spadkową. Spory wpływ na dobre wyniki zielonogórzan ma dobra postawa Lucjana Błaszczyka i Miroslava Horejsiego. Szczególnie ten drugi pokazał w ostatnich tygodniach, że potrafi wygrywać z najlepszymi zawodnikami ligi.
 
Drużyna z Ziemi Lubuskiej doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne w kontekście utrzymania jest piątkowe starcie w Grodzie Mikołaja Kopernika. Działacze Palmiarni zdecydowali się ściągnąć na ten mecz Taku Takakiwę z Japonii, który wcześniej wystąpił tylko w czterech spotkaniach swojego zespołu. Z nim w składzie rosną szanse zielonogórzan na korzystny wynik w Toruniu.
 
Niezwykle ważna dla układu tabeli konfrontacja Energi-Manekin Toruń z Palmiarnią Zielona Góra rozpocznie się w piątek o godzinie 18. Wszystkich serdecznie zapraszamy do śledzenia wyników na www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył