prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 22 - wtorek, 10 maj 2016 - 18:00
GMKS Strzelec Frysztak vs ENERGA MANEKIN Toruń
0
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Paweł Platonow 2 - 3 Konrad Kulpa
11:8 ; 12:10 ; 9:11 ; 11:13 ; 14:16
Mateusz Czernik 0 - 3 Cazuo Matsumoto
7:11 ; 9:11 ; 5:11
Krzysztof Niemiec 1 - 3 Tomasz Kotowski
5:11 ; 9:11 ; 11:7 ; 12:14

Zapowiedź meczu

22. kolejka Wschodzący Białystok Superligi tenisistów stołowych, to pożegnalne spotkanie GMKS Strzelca Frysztak z najlepszą ligą w Polsce. Na zakończenie rundy zasadniczej, beniaminek z Podkarpacia podejmie przed własną publicznością KST Energę-Manekina Toruń. 

 

Faworytem wtorkowego meczu są zdecydowanie goście, ale na pewno każdy wygrany pojedynek przeciwko drużynie z Torunia, będzie bardzo miłą niespodzianką dla kibiców miejscowego zespołu z Frysztaka.

 

Bardzo trudno jest opuszczać grono najlepszych drużyn w kraju. Podopieczni Mieczysława Niemca, w nowym sezonie ponownie będą walczyć o awans do najsilniejszych. Zanim jednak to nastąpi, warto po raz ostatni podjąć wyzwanie i próbować zdobyć jak największą liczbę punktów w ligowym starciu.

 

Przeciwnik będzie wymagający, bo torunianie to bardzo różnorodny stylowo zespół. Być może miejscowa publiczność będzie mogła zobaczyć w akcji defensora Chen Weixinga reprezentującego Austrię, leworęcznego i grającego uchwytem piórkowym Brazylijczyka Cazuo Matsumoto, a także Polaków – Konrada Kulpę, Tomasza Kotowskiego, a być może obu z nich, jeśli nie wystąpi jeden z wcześniej wymienionych obcokrajowców.

 

Największe szanse na zdobycie punktu ma reprezentant Białorusi Pavel Platonov. Jako najbardziej doświadczony zawodnik Strzelca Frysztak, jest w stanie pokonać swoich rywali. Ostatnio dobrą formę prezentuje również Michał Dąbrowski, który grając na zupełnym luzie, jest w stanie sprawić jeszcze nie jedną niespodziankę w spotkaniu 22. kolejki Wschodzący Białystok Superligi. 

 

GMKS Strzelec Frysztak podejmować będzie KST Energę-Manekina Toruń już w najbliższy wtorek 10. maja o godzinie 18:00. Relacja na www.superliga.com.pl.