prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 8 - środa, 26 listopad 2014 - 18:00
PALMIARNIA Zielona Góra vs 3S POLONIA Bytom
3
0

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Jorgen Persson 3 - 0 Jakub Kosowski
11:8 ; 11:8 ; 11:5
Lucjan Błaszczyk 3 - 2 Tomas Konecny
6:11 ; 3:11 ; 12:10 ; 12:10 ; 11:7
Miroslav Horejsi 3 - 1 Radek Mrkvicka
7:11 ; 11:5 ; 11:7 ; 11:7

Zapowiedź meczu

Dla tych, którzy śledzą tabelę rozgrywek Wshcodzący Białystok Superligi, typowanie zwycięzcy w spotkaniu ZKS Palmiarnia kontra Carbo-Koks nie powinno być trudnym zadaniem. Bytomianie mający w składzie silnego w ostatnich tygodniach Tomasa Konecnego, to zespół którego celem jest miejsce w pierwszej szóstce na zakończenie 1. rundy. Nic dziwnego, że powinni być zdecydowanym liderem w spotkaniu przeciwko Lucjanowi Błaszczykowi i kolegom, którym nie udało się jeszcze wygrać żadnego spotkania.

 

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że w najbliższym spotkaniu przed zielonogórską publicznością po raz pierwszy wystąpi mistrz świata z 1991 roku - Jorgen Persson, wynik spotkania przestaje być oczywisty. Szwed coraz bardziej skupia sie na karierze trenerskiej, ale wyraźnie pokazuje, że jest w bardzo dobrej formie jako zawodnik. Niesamowitymi umiejętnościami technicznymi, taktyką i doświadczeniem jest w stanie wygrać z każdym zawodnikiem Polonii Bytom.

 

Postać Perssona może być dodatkową motywacją dla Lucjana Błaszczyka, który nie do końca dobrze spisuje się w roli lidera Palmiarni. W przypadku założenia zdobycia dwóch punktów przez Perssona, Błaszczyk musiałby wygrać "zaledwie" jedna grę. I tu pojawia się pytanie, który z zawodników Horejsi czy Błaszczyk są bliżej pokonania Kosowskiego, Mrkvicki, a może pokuszą się o walkę z Konecnym. Podtrzymując powyższe założenie o dwóch punktach Perssona, słuszne byłoby ustawienie z Błaszczykiem na nr 3, który mimo wszystko odnotował do tej pory korzystniejszy bilans niż Horejsi.

 

Spotkanie ZKS Palmiarni z Carbo-Koks zapowiada się niezwykle ciekawie, a postać Jorgena Perssona na pewno dodatkowo wpłynie na widowiskowość całego meczu w Zielonej Górze, który rozpocznie się 26 listopada o godzinie 18.00 w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze (ul. Sulechowska 41).

 

Zapraszamy na transmisję live score: www.cuperliga.com.pl.