prev
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 7 - wtorek, 17 listopad 2015 - 18:00
LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz vs FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów
3
1

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Adam Pattantyus 3 - 0 Mateusz Gołębiowski
15:13 ; 11:4 ; 11:5
Andrew Baggaley 3 - 0 Tomislav Kolarek
11:5 ; 11:6 ; 13:11
Artur Białek 2 - 3 Tomasz Lewandowski
11:8 ; 6:11 ; 6:11 ; 11:9 ; 6:11
Adam Pattantyus 3 - 1 Tomislav Kolarek
11:8 ; 11:6 ; 8:11 ; 11:9

Zapowiedź meczu

Bardzo interesująco zapowiada się wtorkowa konfrontacja we Wschodzący Białystok Superlidze w Bydgoszczy. Miejscowa Zooleszcz Gwiazda podejmie w meczu siódmej kolejki Politechnikę Rzeszów. Bydgoszczanie w ostatniej serii pokonali Odrę Głoskę 3:1 i liczą na podtrzymanie dobrej serii.
 
Pojedynek zespołów z dolnej części tabeli śmiało można nazwać meczem za sześć a nie za trzy punkty. Aktualnie wyżej w tabeli sklasyfikowani są gospodarze wtorkowego starcia, którzy w sześciu dotychczasowych spotkaniach zgromadzili na swoim koncie sześć "oczek". Ewentualne zwycięstwo Zooleszcz Gwiazdy nad inżynierami z Rzeszowa pozwoli ekipie Zbigniewa Leszczyńskiego powiększyć swoją przewagę nad strefą spadkową Wschodzący Białystok Superligi do kilku punktów.
 
Z pewnością z zamiarem wywiezienia cennych "oczek" do Bydgoszczy uda się Politechnika z Podkarpacia. Zespół grającego trenera Tomasza Lewandowskiego ma na swoim koncie tylko cztery punktów i zajmuje jedenastą pozycję w tabeli. O tym, że rzeszowianie potrzebują zwycięstw, nikogo nie trzeba przekonywać. Wtorkowy rywal z pewnością jest w zasięgo "Lewandowskiego i spółki". 
 
Przyglądając się składom obu ekip, od razu rzuca się w oczy słaba gra "trójek". Mateusz Gołębiowski, który w tym sezonie jest obok Lewandowskiego drugim Polakiem w składzie Politechniki, mocno zawodzi. Rzeszowianin rozegrał w tym sezonie siedem partii i tylko raz zdołał pokonać swojego przeciwnika. Podobny problem mają jednak także w Bydgoszczy. Występujący na zmianę we Wschodzący Białystok Superlidze Artur Białek i Patryk Jendrzejewski przy stole pojawili się łącznie siedem razy i tylko Białkowi udało się odnieść jedną wygraną.
 
Mecz Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz z Politechniką Rzeszów rozpocznie się we wtorek o godzinie 18. Wyniki na żywo z tej konfrontacji będzie można na żywo śledzić na www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył