prev
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 8 - czwartek, 19 listopad 2015 - 18:00
PALMIARNIA Zielona Góra vs LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz
1
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Lucjan Błaszczyk 0 - 3 Artur Białek
8:11 ; 9:11 ; 0:0
Kamil Nalepa 0 - 3 Adam Pattantyus
7:11 ; 5:11 ; 3:11
Miroslav Horejsi 3 - 1 Andrew Baggaley
11:8 ; 10:12 ; 12:10 ; 11:7
Lucjan Błaszczyk 1 - 3 Adam Pattantyus
9:11 ; 11:7 ; 9:11

Zapowiedź meczu

Tenisiści stołowi nie mieli zbyt wiele czasu na regenerację po siódmej kolejce Wschodzący Białystok Superligi. W czwartkowy wieczór w Zielonej Górze rozpocznie się bowiem ósma seria spotkań w najlepszej polskiej lidze. Miejscowa Palmiarnia podejmie Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz. Spotkanie na żywo będzie można zobaczyć w SportKlubie.
 
Do czwartkowej konfrontacji obydwa zespoły przystąpią w dobrych nastrojach. Zielonogórzanie w miniony wtorek pokonali we własnej hali Strzelca Frysztak, a niezwykle cenne zwycięstwo w tym spotkaniu odniósł junior gospodarzy - Kamil Nalepa, który pokonał Michała Dąbrowskiego 3:1. Siódma kolejka była także udana dla Zooleszcz Gwiazdy. Bydgoszczanie przed własną publicznością ograli 3:1 Politechnikę Rzeszów.
 
Po siedmiu seriach zielonogórska Palmiarnia dość nieoczekiwanie zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Jeśli ekipa z Ziemi Lubuskiej w najważniejszych momentach rundy zasadniczej skorzysta z usług Japończyka Taku Takakiwy lub Szweda Jorgena Perssona, to może realnie myśleć o walce o awans do fazy play off! Wydaje się, że po pierwszej części sezonu na grę w play off'ach nie ma szans Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz. Podopieczni Zbigniewa Leszczyńskiego uzbierali dotychczas dziewięć "oczek" i muszą się skoncentrować na walce o utrzymanie we Wschodzący Białystok Superlidze.
 
Ozdobą czwartkowej konfrontacji powinny być starcia lidera gospodarzy - Lucjana Błaszczyka z dwójką zagranicznych asów bydgoszczan - Andrewem Baggaleyem czy Adamem Pattantyusem. Być może skutecznie do rywalizacji z Węgrem i Anglikiem włączy się także leworęczny Miroslav Horejsi.
 
Początek spotkania w Zielonej Górze zaplanowano na godzinę 18. Transmisja na żywo z tego meczu na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego www.superliga.com.pl oraz w SportKlubie.
 
Mateusz Przybył