prev
 • 07 Kwi
  16:00
 • 07 Kwi
  18:00
 • 09 Kwi
  16:00
 • 11 Kwi
  18:00
 • 23 Maj
  15:00
next

 Raport meczowy: Finał - sobota, 04 czerwiec 2016 - 16:00 h
OLIMPIA-UNIA Grudziądz vs DEKORGLASS Działdowo
3
1

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Wang Yang 3 - 1 Peng Tang
13:11 ; 14:16 ; 12:10 ; 11:9
Kaii Yoshida 3 - 0 Patryk Chojnowski
11:8 ; 14:12 ; 12:10
Patryk Zatówka 2 - 3 Jiri Vrablik
8:11 ; 12:14 ; 11:6 ; 11:9 ; 12:14
Kaii Yoshida 3 - 0 Peng Tang
11:6 ; 13:11 ; 12:10

Zapowiedź meczu

To moment, na który całe środowisko polskiego tenisa stołowego czekało od początku sezonu 2015/2016. To kluczowa faza rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego, która wyłoni triumfatora najlepszej polskiej ligi. W najbliższą sobotę 4. czerwca w Lesznowoli, aktualny mistrz Polski Olimpia-Unia Grudziądz zmierzy się w walce o obronę tytulu z Dekorglassem Działdowo. Początek spotkanie o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

Czy podopieczni Piotra Szafranka zdołają obronić puchar najlepszej drużyny ubiegłego sezonu? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w sobotnie popołudnie. Z pewnością możemy liczyć na wielkie sportowe emocje i tenis stołowy na najwyższym poziomie.

Z jednej strony Kaii Yoshida, grający kiedyś w podstawowej reprezentacji Japonii. Obok niego w składzie Wang Yang, występujący w reprezentacji Słowacji. Na pozycji numer trzy prawdopodobnie Patryk Zatówka - jedna z największych nadziei polskiego tenisa stołowego albo Yaroslaw Zhmudenko, który występuje na co dzień w barwach Ukrainy.

Rywale z Działdowa od początku tego seoznu stawiani byli w roli pretendenta do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Sam trener drużyny Piotr Kołaciński nie ukrywa, że dotarcie do finału, nie jest dla Dekorglassu szczytem marzeń, bo chcą powalczyć o złoty medal.

Biorąc pod uwagę skład: Tang Peng, Wong Chun Ting, Patryk Chojnowski i Jiri Vrablik, z pewnością nie są to słowa rzucane na wiatr przez selekcjonera Dekorglassu.

W przypadku spotkania finałowego nie jest najważniejsze ustawienie, a jak najlepsze przygotowanie mentalne oraz dyspozycja dnia, a nawet danej chwili. Finały zawsze rządzą się swoimi prawami, dlatego żaden wynik nie jest przesądzony.

Tegoroczne zwieńczenie rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi odbędzie się w nowej formie. Po raz pierwszy w historii rozgrywek Superligi triumfator zostanie wyłoniony w jednym spotkaniu, które zostanie rozegrane na terenie neutralnym. Rozstrzygnięcia zapadną 4 czerwca, w Centrum Sportu w Gminie Lesznowola.

 

Inicjatywa rozegrania finału w nowej formie jest kontynuacją ścieżki popularyzacji tenisa stołowego, która została obrana przez Polską Superligę Tenisa Stołowego. Będzie to kolejne po Grubba Polish Champions wydarzenie organizowane przez Superligę, które ma służyć dotarciu do coraz większej liczby odbiorców z tenisem stołowym na najwyższym poziomie. Chęć promocji nowych ośrodków sportowych była kluczowym kryterium przy wyborze lokalizacji rozgrywania finału, który odbędzie się już 4 czerwca, w Centrum Sportu w Gminie Lesznowola. Pozwoli to na dotarcie do osób, które na co dzień nie mają styczności z tenisem stołowym na tak wysokim poziomie oraz da szansę na zainteresowanie lokalnej społeczności uprawianiem dyscypliny. Na wszystkich przybyłych widzów czekać będzie nie tylko tenis stołowy na najwyższym poziomie, ale także liczne atrakcje towarzyszące.

Data: 4 czerwca
Lokalizacja: Mysiadło
Adres: ul. Kwiatowa 28
Miejsce: Hala Centrum Sportu w Gminie Lesznowola
Wstęp: wolny

Dojazd komunikacją miejską z centrum Warszawy:

1. Metro do stacji Metro Wilanowska, następnie autobus 709 do przystanku Dąbrówka, następnie 1,5 km pieszo do celu.
2. Pociąg Kolei Mazowieckich linii KM2 lub KM8 ze stacji Warszawa Śródmieście do stacji Nowa Iwiczna, następnie 1,4 km pieszo do celu.