prev
 • 06 Sty 2019 16:00
  Raport
 • 04 Lut 2019 18:00
  Raport
 • 05 Lut 2019 18:00
  Raport
 • 08 Lut 2019 17:00
  Raport
 • 22 Lut 2019 18:00
  Raport
 • 24 Lut 2019 16:00
  Raport
 • 15 Mar 2019 18:00
  Raport
 • 17 Mar 2019 14:00
  Raport
 • 22 Mar 2019 18:00
  Raport
 • 24 Mar 2019 16:00
  Raport
 • 05 Kwi 2019 18:00
  Raport
 • 07 Kwi 2019 18:00
  Raport
next

Dekorglass w półfinale Pucharu ETTU

   
   25 marca w Działdowie odbył się rewanżowy mecz ćwierćfinałowy w ramach pucharu ETTU. Rywalem naszych tenisistów była drużyna Czeska – El Nino Praga. Pierwszy mecz nasza drużyna wygrała w Pradze 3:1 i to ona była faworytem meczu rewanżowego. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Wang Yang, Kenta Matsudaira oraz Jiri Vrablik. Tym razem Paweł Fertikowski, który rozegrał dwa dni wcześniej wspaniałe zawody i był ojcem sukcesu Dekorglassu w pojedynku derbowym, rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. W pierwszym pojedynku Wang Yang spotkał się z Petrem Kauckim. Przez cały mecz Wang Yang kontrolował przebieg spotkania i ani przez moment jego zwycięstwo nie było zagrożone.  W drugim pojedynku spotkali się Kenta Matsudaira z Davidem Reitspiesem. Kenta po ostatnich słabych występach ligowych pragnął zatrzeć złe wrażenie jakie  w nich pozostawił. W pierwszym secie widać było jeszcze pewną nerwowość w poczynaniach naszego Japończyka co skrzętnie wykorzystał Czech wygrywając pierwszego seta do 9. Matsudaira od początku drugiego seta zaczął grać coraz pewniej i skutecznymi atakami punktował Czecha co doprowadziło do jego pewnego zwycięstwa w tym secie. W secie trzecim Kenta dalej kontynuował swoją dobrą grę i wydawało się, że zdobył bezpieczną przewagę, jednak ambitnie grający Reitspies doprowadził do stanu 9:9. W końcówce więcej zimnej krwi zachował nasz zawodnik i pewnie zdobył dwa kolejne punkty. Set czwarty i jak się okazało ostatni od początku do samego końca przebiegał  pod dyktando naszego zawodnika. W tym momencie stało się jasne, że to nasza drużyna, w swoim międzynarodowym debiucie, awansowała do półfinału rozgrywek o Puchar ETTU.  Trzecia gra to pojedynek starych znajomych Jiriego Vrablika i Antoniego Gavlasa. Warto dodać, iż na co dzień czescy zawodnicy trenują w jednej grupie treningowej w Pradze. Od samego początku widać było, iż mimo rozstrzygniętej już rywalizacji w dwumeczu, zawodnicy traktują ten mecz niezwykle prestiżowo. Mecz lepiej otworzył Gavlas, który wygrał pierwszego seta do 8. Jurek nie pozostawał mu dłużny i w drugim secie  doprowadził do wyrównania. Po trzecim secie to Gavlas mógł ponownie  cieszyć się z prowadzenia, wykorzystując swój bardzo dobry serwis i mocny atak trzeciej piłki. Jirzi, którego do walki zagrzewali kibice, zaczął grać aktywniej i skutecznymi atakami i kontratakami doprowadził do wyrównania w tym spotkaniu. Piąty set to istna wymiana ciosów, prowadzenie zmieniało się wielokrotnie a o końcowym triumfie decydowała gra na przewagi. W niej decydując cios zadał Vrablik, pokonując aktualnego mistrza Czech, zapewniając tym samym wygraną naszego zespołu 3:0. Na ogromne brawa zasługuje cała nasz drużyna, która rozegrała świetny mecz i w znakomitym stylu wywiązała się z roli faworyta. Awans do półfinału rozgrywek ETTU jest największym sukcesem Dekorglassu w rozgrywkach europejskich. Rywalem naszej drużyny w półfinale będzie bardzo silny zespół z Francji Vaillante Sports Angers TT. Pierwszy mecz odbędzie się w Angers 16.03 o godzinie 19.30. Rewanż  odbędzie się w Działdowie 7.04 o godzinie 17. Trzymajmy mocno kciuki za naszą drużynę.

Szczegółowe wynik ćwierćfinału ETTU CUP:

Dekorglass Działdowo - SF SKK El Nino Praga 3:0

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.