Informacje

Wielkie emocje w Ostródzie

W poniedziałek rozegrany przedwcześnie został mecz  trzeciej kolejki Lotto Superligi. Zespół  Ostródy podjął rywali z Białegostoku..Rozegrane zostało pięć meczy,gdzie w każdym o wygraniu decydował ostatni set.


Rozpoczeło się od pojedynku liderów obydwu zespołów. W tym starciu po wielkiej walce lepszy okazał się zawodnik gości-Soumyajit Ghosh,który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem tego meczu.Była to pierwsza porażka naszego zawodnika w tym sezonie.

Po pierwszej przegranej grze do obrony naszych barw stanął Bartosz Such,który rywalizował z popularnym "Wandżim".Nasz zawodnik w dwóch pierwszych setach nie wytrzymał końcówek setów gdzie popełnił proste błedy dając tym samym darmowe punkty dla przeciwnika.Trzeci i czwary set to doskonały powrót Bartka ,który zwycięzył  do 9 oraz 7.W piątym secie na nieszczęście zespołu Morlin to również zawodnik Dojlid odszedł od stołu jako zwycięsca.

Kolejne spotkanie to następne dramatycznie rozgrywane do samych końcówek setów, w których zwycięża Dmitrij Prokopcov.Tak jak poprzednie dwa mecze roztrzygneły się na przestrzeni pięciu setów także ten był rozegrany na przestrzeni wszystkich partii.W nerwowych momentach i najważniejsze punkty zdobywał "Dima" pokonując Pavla Platonova w ostatnim secie w stosunku 11:8.Po tym zwycięstwie nasz zespół wrócił do walki o zwycięstwo w całym meczu.

Następnym krokiem do odwrócenia przebiegu meczu swoje "trzy grosze" dołożył Wang Zhen . Pojedynek rozpoczął się źle, ponieważ w krótkim czasie prowadzenie 1:0 objął Wang Zheng Yi.Jednak po rozmowie z trenerem-Tomaszem Krzeszewskim zawodnik ostródzkiej drużyny znalazł złoty  środek aby wygrać dwa kolejne sety.

Doprowadzając do remisu drużyna z Morlin myślała o  o odwrócenia całego wyniku spotkania na swoją korzyść ze stanu 0:2. W piątym i jednocześnie ostatniej grze spotkania przy stole znaleźli się Bartosz Such oraz Soumyajit Ghosh.Emocji nie brakowało do samego końca,bo jak już przystało wcześnej to i w tym meczu o rostrzygnięcie kibice musieli poczekać do  ostatniego seta."Suszi" rozpoczął go tak jak należy , doprowadził do stanu ,w którym potrzebował już tylko jednego punktu do zwycięstwa swojego oraz całego spotkania które dało by nam dwa punkty do ligowej tabeli. Przy stanie 10:7 dla naszego zawodnika Hindus z Dojlid rozegrał wspaniałe piłki zdobywając aż 5 punktów z rzędu jednocześnie pokonując Bartka 12:10.

Wspaniała walka naszej drużyny daje nam jeden punkt do tabeli.Kibiców zapraszamy na następne mecze naszych zawodników,które  rozegramy we wtorek siedemnastego października(17.10)  w Bydgoszczy z miejscową gwiazdą.A najbliższy mecz  we własniej hali w Ostródzie odbędzie się dwudziestego października(20.10) z rywalem zza miedzy Dekorglassem Działdowo.Sedzecznie zapraszamy do śledzenia oraz kibicowania.

Morliny Ostróda - Dojlidy Wschodzący Białystok 2:3
Zhen Wang - Soumyajit Ghosh 2:3 (8:11, 11:3, 11:8, 8:11, 8:11)
Bartosz Such - Wang Zeng Yi 2:3 (9:11, 9:11, 11:9, 11:7, 6:11)
Dmitrij Prokopcov - Pavel Platonov 3:2 (11:7, 7:11, 8:11, 11:8, 11:9)
Zhen Wang - Wang Zeng Yi 2:1 (8:11, 11:3, 11:6)
Bartosz Such - Soumyajit Ghosh 1:2 (12:10, 7:11, 10:12)