Informacje

ODBYŁO SIĘ I GGP SENIORÓW

W miniony weekend najlepsi zawodnicy z kraju rywalizowali w Białymstoku na I GPP Seniorów.Podczas trzydniowego turnieju wystąpiło dziewięciu zawodników z Ostródy.

Od piąku walke rozpoczeli tenisiści występujący w turnieju pocieszenia.Spośród ośmiu zawodników trójka była bardzo bliska awansu do najlepszej 40-stki w kraju. Łukasz Sokołowski,Kamil Dziadek i Szymon Kolasa ulegli swoim rywalom w decydujących pojedynkach fazy play-off.Pozostała czwórka-Kacper Petaś,Wojtek Chrząszcz,Maksymilian Miastowski i Jakub Kuźmicz rozegrali dobre pojedynki.Wygrali oni mecze z pierwszoligowcami oraz walczyli z medalistami Mistrzostw Polski.Było to dla nich cenne doświadczenie,które młodzieź będzie mogła wykorzystać podczas kolejnych meczy.

W turnieju głównym zapewniony byt mieli Marco Golla oraz Marta Kawiak.Oboje wygrali I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny co dało im prawo startu bez rozgrywania eliminacji.

Marta Kawiak w seniorkach była najmłodszą zawodniczką na turnieju.Juniorka z Morlin grała z rywalkami z dużo większym doświadczeniem,którego zabrakło w decydujących momentach spotkań.Marta uplasowała się w przedziale miejsc 37-40.Sam występ na turnieju seniorskim dla młodej zawodniczki do ogromna lekcja i nagroda, zdobyte punkty i doświadczenie pomoże w pojedynkach z równieśniczkami.

Wśród mężczyzn klub z Ostródy reporezentował Marco Golla.W turnieju grupowym zajął on trzecie miejsce dające mu prawo gry o przedział miejsc 17-40.Pokonał on między innymi byłego reprezentanta Polski oraz medaliste Mistrzostw Polski-Marcina Kusińskiego.W grze o drugie miejsce uległ 2:3 grającemu za granicą Filipowi Szymańskiemu-byłemu medaliście Mistrzostw Polski Seniorów.W turnieju o miejsca Marco zagrał bardzo dobry pojedynek, pokonał on Grzegorza Felkela.To zwycięstwo dało mu przedział miejsc 17-20.Zabrakło niewiele aby znaleźć się w najlepszej szestnastce kraju.