Informacje

WAŻNY MECZ Z GORZOVIĄ, TRUDNE ZADANIE MORLIN II

Przed tenisistami Morlin Ostróda 4. kolejka I ligi. W sobotę, 6 października o godz. 16:00 pierwsza drużyna podejmie Gorzovię Gorzów Wielkopolski, natomiast druga pojedzie do hali wicelidera - Energi-Manekin Toruń II.
 
Gorzovia do Ostródy przyjedzie po dwóch latach przerwy. Po raz ostatni zespół z województwa lubuskiego w hali OCSiR zaprezentował się w sezonie 2016/2017, kiedy to zremisował z naszymi rezerwami. Wówczas w barwach ówczesnych Morlin II błysnął Kacper Petaś, zdobywając komplet 2.5 punktu, a w składzie byli jeszcze Wojtek Chrząszcz (1.5 punktu), Tomasz Sposób (1 punkt) oraz Krystian Kawiak. Co ciekawe, z tamtego składu Gorzovii żaden z zawodników nie występuje już w drużynie z Gorzowa Wielkopolskiego. Wtedy barwy Gorzovii bronili obecnie występujący w Morlinach Piotr Chmiel, Jacek Nowokuński, Karol Żarski (obaj: DJK TTV Biederitz, Niemcy) a także Szymon Kulczycki (TTC Grün-Weiß Kirn, Niemcy, Wamet Dąbcze). W tym sezonie trzon zespołu stanowią Radosław Żabski, Witold Skubiszewski, Wiktor Franc i 16-letni Kuba Kwapiś. Najlepszy początek sezonu mają za sobą Kwapiś z Żabskim (4 zwycięstwa-2 porażki), Radosław Żabski legitymuje się bilansem 3-3, a Franc 2-4. Obecnie Gorzovia plasuje się w tabeli tuż nad Morlinami. Zwycięstwo z Darz Borem Karnieszewice i remisy z Bronią Radom i Energą-Manekin II Toruń dają naszemu rywalowi czwarte miejsce w tabeli, z dorobkiem 4 punktów.
 
Trudne zadanie stoi przed podopiecznymi trenera Tomasza Krzeszewskiego. Morliny II zmierzą się z rezerwami Energi-Manekin Toruń, który jest aktualnie wiceliderem grupy północnej I ligi i ma za sobą fenomenalny początek sezonu. Największą uwagę trzeba zwrócić na Damiana Węderlicha. Popularny "Wędka" ma imponujący bilans 6 zwycięstw- 0 porażek, co daje mu drugą pozycję w rankingu indywidualnym! Pozostali tenisiści Energi II również mają pozytywne bilanse. Marcin Woskowicz (4-2), Bartosz Czerwiński (3-1), Jakub Werner (3-2), Michał Małachowski (2-1). Drużyna ze stolicy województwa kujawsko-pomorskiego do tej pory okazała się lepsza od GKTS-u Wiązowna (8:2), AZS AWFiS-u II Gdańsk (7:3) i zremisowała na wyjeździe z Gorzovią Gorzów Wielkopolski (5:5).