prev
next

Lotto Superliga: Oczko w Gdańsku

10 kolejka Lotto Superligi rozgrywana 6 stycznia w Święto Trzech Króli przyniosła nam zdobycz jednego punktu, który przywozimy z drugiego końca Polski, gdzie mierzyliśmy się z Olimpią Grudziądz. Rywale od tego sezonu przenieśli się do Gdańska i występują w rozgrywkach pod egidą AZS Gdańsk. Trener Michał Napierała desygnował na starcie do walki Pawła Chmiela, który mierzył się z Kaii Konishi Yoshidą. Pamiętamy doskonale, że "Pablo" już raz wygrał z tym zawodnikiem i pewnie trener po cichu liczył na powtórkę z rozrywki, lecz tym razem było inaczej. Japończyk nie dał żadnych szans naszemu zawodnikowi i rozprawił się z Chmielem 3:0. Następnie publicznośc mogła podziwiać bardzo zacięty mecz, gdyż do stołu podeszli Wang Yang oraz nasz lider Tomas Konecny. Bój ten przyniosł nam zwycięstwo, które Tomas przypieczętował dopiero w 5 secie w którym wygrał 13:11. Starcie "trójek", to pojedynek dwóch Polaków: Zatówka vs Floras. Tym razem równiez o wyniku spotkania musiał zadecydować 5 set w którym nasz zawodnik był górą i Robert wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 2:1. Niestety kolejne dwa pojedynki padły łupem gospodarzy, gdyż Kaii Konishi pokonał Tomasa Konecnego 2:1, a Wang Yang wygrał pewnie z Pawłem Chmielem 2:0. Ostatecznie przegrywamy w stosunku 2:3 i dokładamy jedno oczko w tabeli, gdzie zajmujemy 4 miejsce.

Zapraszamy serdecznie na nasz kolejny mecz, który rozegramy w Hali na Skarpie 13 stycznia
o godzinie 18:00 z Pogonią Lębork.

AZS Gdańsk vs 3S Polonia Bytom 3:2
Kaii Konishi vs Paweł Chmiel 3:0 (11:3 | 11:9 | 11:6)
Wang Yang vs Tomas Konecny 2:3 (8:11 | 7:11 | 11:9 | 12:10 | 11:13)
Patryk Zatówka vs Robert Floras 2:3 (7:11 | 11:9 | 11:8 | 9:11 | 8:11)
Kaii Konishi vs Tomas Konecny 2:1 (12:10 | 6:11 | 11:7)
Wang Yang vs Paweł Chmiel 2:0 (11:1 | 11:6)

 

                                         

Blog

Polonia TV

Galeria

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.