prev
next

Słodkie zwycięstwo


 

Ostatni mecz Lotto Superligi rozegraliśmy we własnej hali z Dojlidami Wschodzący Białystok. Był to ostatni mecz ligowy w naszych barwach dla Tomasa Konecnego i Pawła Chmiela, których niestety w następnym sezonie nie zobaczymy już w koszulce 3S Polonii. Było też o co grać, gdyż walczyliśmy o 5 miejsce w końcowej klasyfikacji z AZS AWF Gdańsk, który mierzył się dziś z Dartomem Bogorią.

Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Tomas Konecny stanął w szranki z Pavlem Platnovem i znów zobaczyliśmy pięciosetowy bój na otwarcie. Tym razem górą był nasz zawodnik, który w kluczowym secie wygrał 11:5. Pierwsze punkty w Superlidze zdobył Marcin Balcerzak, który gładko w trzech setach rozprawił się z rok młodszym Krzysztofem Kurlendą. Kolejne emocje kibice zgromadzeni na hali przeżyli w meczu "trójek". Paweł Chmiel mierzył się z dobrze znanym Wandżim i musiał uznać wyższość reprezentanta Polski, któremu uległ nieznacznie 2:3. Kropkę nad "i" postawił nasz lider - Tomas Konecny, który bez większych problemów pokonał wystawionego na pożarcie Krzysztofa Kurlendę 2:0.

Sezon kończymy ostatecznie na 6 miejscu, mając tyle samo punktów co piąty w tabeli AZS AWF Gdańsk. Biorąc pod uwagę siłę naszej ligi oraz problemy zdrowotne Pawła Chmiela można uznać to za sukces.

Po meczu miała miejsce uroczystość zakończenia sezonu i co ważniejsze podziekowań dla naszych zawodników: Tomasa Konecnego i Pawła Chmiela. W takich momentach ciężko nie uronić łzy... DZIĘKUJEMY WAM CHŁOPAKI ZA WSZYSTKO!!

retransmisja meczu

3S Polonia Bytom vs Doljidy Wschodzący Białystok 3:1
Tomas Konecny vs Pavel Platonov 3:2 (11:7 | 8:11 | 11:8 | 9:11 | 11:5)
Marcin Balcerzak vs Krzysztof Kurlenda 3:0
(11:8 | 11:3 | 11:7)
Paweł Chmiel vs Zeng Yi Wang 2:3 (12:10 | 7:11 | 8:11 | 11:8 | 6:11)
Tomas Konecny vs Krzysztof Kurlenda 2:0 (11:5 | 11:9)


        

Blog

Polonia TV

Galeria

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.