• 25 Maj
    16:00
next

LM: Wyjazdowe 1:3 mistrzów Polski

Porażką 1:3 zakończyło się inauguracyjne i wyjazdowe spotkanie mistrzów Polski z Grodziska Mazowieckiego w ramach Europejskiej Ligi Mistrzów. Podopieczni Piotra Szafranka nie sprostali ekipie z Weinviertel Niederosterreich, a jedyny punkt dla polskiego zespołu wywalczył Patryk Zatówka.

W pojedynku otwarcia spotkało się dwóch defensywnie grających zwodników pochodzących z Azji. Po dość wyrównanych partiach, lepszy okazał się reprezentant gspodarzy Hou Yingchao, zwyciężając 3:1 Wang Yanga.

Druga gra to debiut w ekipie Olimpii-Unii reprezentanta Ukrainy - Yaroslava Zhmudenko. Nie był to najlepszy występ w wykonaniu nowego zawodnika mistrzów Polski, który bez wygranego seta uległ reprezentantowi Austrii Danielowi Habesohnowi.

W trzeciej odsłonie, gościom z Polski, nadziei na dalszą walkę dodał Patryk Zatówka. Brązowy medalista mistrzostw Europy Juniorów w grze pojedynczej z tego roku, pokonał bez straty seta młodszeego z braci Dominika Habesohna.

Czwarta gra okazała się decydująca. Przy stole pojawiły się dwie "jedynki". Mimo bardzo walecznej postawy Zhmudenki, doświadczenie Hou Yingchao wzięło górę i ostatecznie to lider gospdarzy, zwycięstwem 3:1, przypieczętował triumf swojej drużyny.

Olimpia-Unia Grudziądz w ramach grupy B Eropejskiej Ligi Mistrzów, spotka się jeszcze z ekipami: