Aktualności Superliga

Zakończenie rundy w stylu mistrza Hitchcocka

To będzie zakończenie rundy w stylu mistrza dreszczowców Alfreda Hitchcocka. W piątek o g. 18:00 AZS AWFiS Balta Gdańsk zagra z Energą Manekin Toruń o awans do grupy mistrzowskiej LOTTO Superligi.

W 1 rundzie rozgrywek pozostało 7 spotkań. Najciekawsze i z największą stawką odbędzie się jutro w Gdańsku. Gospodarze potrzebują 1 pkt, czyli nawet porażki 2:3, by znaleźć się w najlepszej „6”. Ale jeśli torunianie wygrają za 3 punkty – 3:0 lub 3:1, to oni awansują do play-off i grać będą o medale. Transmisja na żywo w telewizji Sportklub.

Rundę jesienną zakończyli już rewelacyjnie spisujący się tenisiści stołowi LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz. Plasują się na 5 miejscu i mają zapewnioną grę w grupie mistrzowskiej. Po 2 mecze rozegrają jeszcze Dartom Bogoria Grodzisk Maz. i Poltarex Pogoń Lębork, a pozostali po jednym.

Broniący tytułu Sokołów SA Jarosław kończy superligową jesień wyjazdowym spotkaniem z ZKS Palmiarnia Zielona Góra. Zielonogórzanie mają tylko 3 punkty i są na ostatnim miejscu w tabeli. Tracą 3 pkt do Olimpii-Unii Grudziądz, która zagra z Dojlidami Białystok.

Trwa walka o 1 miejsce – na razie prowadzi Dekorglass Działdowo, któremu pozostał tylko sobotni mecz w Lęborku. Przewaga nad Dartomem Bogorią wynosi tylko 1 pkt, a drużyna z Mazowsza zmierzy się jeszcze z Uczelnią Państwową Zamość na wyjeździe i Poltarex Pogonią u siebie.

Druga runda, z podziałem na grupy mistrzowską i spadkową, ma się rozpocząć w styczniu 2021 r.

Piątek, 27 listopada
  1. ZKS Palmiarnia Zielona Góra – Sokołów SA Jarosław
  2. Uczelnia Państwowa Zamość – Dartom Bogoria Grodzisk Maz.
  3. Olimpia-Unia Grudziądz – Dojlidy Białystok
  4. AZS AWFiS Balta Gdańsk – Energa Manekin Toruń
  5. Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – 3S Polonia Bytom

Sobota, 28 listopada
  1. Poltarex Pogoń Lębork – Dekorglass Działdowo

Niedziela, 29 listopada
  1. Dartom Bogoria Grodzisk Maz. – Poltarex Pogoń Lębork