You are currently viewing Patryk Chojnowski z drugim złotem paralimpijskim w Paryżu

Patryk Chojnowski z drugim złotem paralimpijskim w Paryżu

Niesamowity przebieg miał finał klasy 10 Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu, w którym Patryk Chojnowski pokonał Chińczyka Lian Hao 3:2.

Polak prowadził 2:0 w setach, a w 4 miał piłki meczowe, których nie wykorzystał. Ostatniego seta dużo lepiej zaczął Azjata, który uzyskał kilkupunktową przewagę. Tym razem to Lian Hao miał meczbole, lecz Patryk Chojnowski odrobił straty i zwyciężył 12:10.

Dla Patryka Chojnowskiego (występuje w SBR Dojlidy Białystok w LOTTO Superlidze) to 2 złoty medal w Paryżu. Wcześniej razem z Piotrem Grudniem triumfował w grze deblowej MD18.

Finał paralimpijski w grze pojedynczej Patryk Chojnowski wygrał po raz 3. Poprzednio zwyciężył w debiucie w 2012 roku, a po drugi tytuł sięgnął w 2021 roku. Przegrał zaś w 2016 roku.

W Tokio (2021) w finale wygrał z Francuzem Mateo Boheasem, którego teraz pokonał w półfinale w Paryżu. Z kolei w Londynie i Rio de Janeiro Polak rywalizował z tym samym rywalem – Chińczykiem Ge Yangiem; bilans 1-1.

Wynik finału klasy 10:

Patryk Chojnowski (Polska) – Lian Hao (Chiny) 3:2 (12:10, 11:8, 7:11, 10:12, 12:10)