TOP 10: Samuel Michna srebrnym medalistą w Grodzisku Mazowieckim, blisko podium też Mateusz Zalewski

Wielki sukces Samuela Michny (Palmiarnia Zielona Góra), który zdobył srebrny medal TOP 10 kadetów w Grodzisku Mazowieckim. Tenisista stołowy urodzony w 2009 roku zadebiutował w LOTTO Superlidze w sezonie 2023/24.

Bardzo blisko podium był także junior Mateusz Zalewski (Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów), który zajął 4 pozycję.

W ostatnim dniu turnieju U-15 Samuel Michna wygrał z Czechem Janem Skaldą 4:2, Słowakiem Pavolem Kokavcem 4:1 i Turkiem Gorkemem Ocalem 4:2.

Natomiast Aleks Pakuła przegrał z Włochem Francesco Trevisanem 0:4, Janem Skaldą 3:4 i na koniec pokonał Pavola Kokavca 4:2.

W tabeli końcowej Samuel Michna uplasował się na 2 miejscu – 16 pkt i bilans gier 7-2.

Triumfował Włoch Danilo Faso 18 pkt 9-0, a 3 był jego rodak Francesco Trevisan 16 7-2. Aleks Pakuła zajął 8 lokatę 12 pkt 3-6.

Niewiele do medalu zabrakło 19-letniemu Mateuszowi Zalewskiemu. Dzisiaj wygrał z Węgrem Davidem Szantosim 4:3 i Chorwatem Leonem Benko 4:1 oraz poniósł porażkę ze zwycięzcą zawodów Francuzem Flavienem Coton 0:4.

Końcowa klasyfikacja: 1 Flavien Coton 17 pkt, 2 Niemiec Andre Bertelsmeier 16, 3 Portugalczyk Tiago Abiodun 15, 4 Mateusz Zalewski 15. W piątkowym meczu, który ostatecznie zadecydował o medalu, Zalewski niestety uległ Abiodunowi 3:4.