Patryk Chojnowski 2 - 3 Panagiotis Gionis
11:6 ; 9:11 ; 11:8
Patryk Chojnowski 1 - 2 Daniel Górak
5:11 ; 11:6 ; 8:11

Zapowiedź meczu

Na spore emocje zanosi się we wtorkowy wieczór w Działdowie. Miejscowy Dekorglass w rewanżowym spotkaniu półfinałowym LOTTO Superligi zmierzy się z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Po pierwszej odsłonie zmagań bliżsi gry w wielkim finale ligi są podopieczni Tomasza Redzimskiego.

W połowie maja Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonała we własnej hali Dekorglass Działdowo 3:1. Gospodarze dokonali tego bez swoich największych azjatyckich gwiazd, a mecz sezonu w szeregach uczestnika fazy grupowej Ligi Mistrzów rozegrał Panagiotis Gionis. Grek, który po tym sezonie żegna się z klubem z Mazowsza, pokonał Jiri Vrablika 3:1 oraz Wong Chun Tinga 2:0. Szczególnie triumf nad zawodnikiem z Hongkongu zrobił wrażenie na wszystkich sympatykach i ekspertach tenisa stołowego.

Grodziszczanie wygrali pierwszą odsłonę półfinałowej batalii 3:1 i są w komfortowym położeniu przed rewanżem w Działdowie. Dodatkowo Dartom Bogoria ma bardzo korzystny dla siebie układ setów - 8:5. Wszystko wskazuje również na to, że podopieczni Tomasza Redzimskiego do Działdowa przyjadą w swoim najsilniejszym składzie i miejsce rezerwowego Zbigniewa Grześlaka, który wystąpił w Grodzisku Mazowieckim, zajmie któryś z azjatyckich graczy.

Broni nie zamierzają jednak składać zawodnicy Piotra Kołacińskiego. Fani Dekorglassu muszą jednak liczyć na doskonałą dyspozycję Wong Chun Tinga. Jeśli jeden z najlepszych graczy świata będzie w wysokiej formie we wtorkowym meczu, to może ograć swoich przeciwników bez straty seta. Zawodnik z Hongkongu sam jednak meczu nie wygra. Na wyżyny swoich umiejętności muszą się wznieść Patryk Chojnowski i Jiri Vrablik, którzy 19. maja w Grodzisku Mazowieckim przegrali swoje pojedynki.

Rewanżowe starcie półfinałowe, w którym Dekorglass Działdowo zagra z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki rozpocznie się we wtorek o godzinie 18.