prev
  • 09 Kwi
    16:00
  • 11 Kwi
    18:00
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 3 - piątek, 30 wrzesień 2016 - 17:00
POLTAREX POGOŃ Lębork vs DOJLIDY Białystok
0
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Sangeun Jeong 2 - 3 Kwan Kit Ho
14:12 ; 7:11 ; 11:9 ; 8:11 ; 10:12
Adam Dosz 0 - 3 Zeng Yi Wang
7:11 ; 4:11 ; 7:11
Daniel Bąk 1 - 3 Paweł Platonow
7:11 ; 11:3 ; 7:11 ; 9:11

Zapowiedź meczu

W piątek 30. września spotkanie dwóch beniaminków tegorocznych rozgrywek LOTTO Superligi. W Lęborku miejscowy Poltarex podejmie Dojlidy Białystok.

 

Mimo, że to czas na konfrontację dwóch nowych zespołów LOTTO Superligi, to obydwa w najlepszej polskiej lidze już uczestniczyły. Tym razem faworytem spotkania 3. kolejki są goście z Białegostoku, którzy personalnie są silniejsi. Do tej pory podopieczni Piotra Anchima odnotowali dwie porażki. W wyjazdowych spotkaniach przegrywali 0:3 z KS Unią AZS AWFiS Gdańsk i 1:3 z KST Energą Manekinem Toruń.

 

Można powiedzieć, że po stworzeniu tak silnego zespołu, Dojlidy zaliczyły mały falstart w ligowych rozgrywkach. W sezonie 2016/2017 barw Białegostoku bronią: Wang Zeng Yi, Pawel Platonov, Aleksander Khanin. W składzie jest również reprezentant Hongkongu - Ho Kwan Kit, który prawdopodobnie wystąpi w piątkowym spotkaniu w Lęborku i być może w sobotnim, przeciwko Dartomowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki, z którymi Dojlidy zmierzą się już w ramach 4. kolejki LOTTO Superligi.

 

Gospodarze piątkowego meczu, Poltarex Pogoń Lębork, rozegrali w tym sezonie dopiero jedno spotkanie, w którym 0:3, czyli tak, jak ich piątkowi rywale, ulegli w Gdańsku mistrzom Polski - KS Unii. Przed podopiecznymi Wojciecha Potrykusa wielka inauguracja LOTTO Superligi i jednocześnie powrót do najlepszej polskiej ligi.

 

Mimo, że Poltarex oceniamy jest jako jeden z najsłabszych zespołów tegorocznych rozgrywek, to cały sezon może być dużą szansa dla młodych zawodników na złapanie ceengo doświadczenia i ogranie się z silniejszymi rywalami. W pierwszym spotkaniu przeciwko mistrzom kraju, Poltarex Pogoń wystąpił w składzie z Danielem Bąkiem oraz Adamem i Sławomirem Doszami. Lęborczanie nie zdołali wygrać ani seta, ale w przypadku konfrontacji z Dojlidami, przy dobrym losowaniu, duże szanse na lepszy bilans ma na pewno Daniel Bąk. Zarówno w spotkaniu z Pawlem Platonovem czy Aleksandrem Khaninem, może pokusić się o sety, a nawet o zwycięstwo.

 

Początek spotkanie w Lęborku  wpiątek 30. września o godzinie 17:00.