You are currently viewing Moregard wzmocnieniem Dekorglassu

Moregard wzmocnieniem Dekorglassu

  • Post category:Aktualności

Jako nastolatek Truls Moregard wygrywał już Mistrzostwa Szwecji Seniorów, zdobył mnóstwo medali Mistrzostw Świata i Europy Juniorów oraz ME Kadetów, a także występował w lidze Japonii. 19-letni zawodnik podpisał kontrakt z Dekorglassem Działdowo – Mistrzem LOTTO Superligi.

W swojej ojczyźnie Truls Moregard wygrywał już ze wszystkimi najlepszymi starszymi kadrowiczami na czele z Mattiasem Falckiem, Antonem Kallbergiem i Kristianem Karlssonem. Z reprezentacją Szwecji wywalczył brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Świata 2018 i Drużynowych Mistrzostw Europy 2019.

Nowy zawodnik Dekorglassu świetnie spisywał się na Mistrzostwach Europy na warszawskiej Torwarze, gdzie pokonał m.in. Greka Panagiotis Gioniosa z Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. oraz Słowaka chińskiego pochodzenia Wang Yanga, który kiedyś grał w klubie z Działdowa.

Szwed jest m.in. 2-krotnym Wicemistrzem Świata Juniorów w singlu, a pierwszy sukces w tych zawodach odniósł mając zaledwie 15 lat. W Mistrzostwach Europy Juniorów zdobył złoto w grze pojedynczej w 2019 roku, był też kilka razy srebrnym medalistą ME Juniorów i Kadetów.

Jesienią 2016 roku mając 14 lat Truls Moregard zadebiutował w Lidze Mistrzów w meczu Eslovs AI Bordtennis z Unia-AZS AWFiS Gdańsk (3:1). W swoim meczu przegrał z Kaii Yoshidą 1:3. To była wyrównana gra o czym świadczą wyniki poszczególnych setów – 12:10, 9:11, 8:11, 12:14.

Nowymi zawodnikami Mistrza Polski Dekorglassu są również Japończyk Taimu Arinobu, Tajwańczyk Chen-Ting Liao, Patryk Chojnowski i Jakub Miszkurka.

Dodaj komentarz