You are currently viewing Patryk Chojnowski Mistrzem Paraolimpijskim!

Patryk Chojnowski Mistrzem Paraolimpijskim!

Patryk Chojnowski, który w tym okienku transferowym LOTTO Superligi przeszedł z AZS AWFiS Balta Gdańsk do Mistrza Polski Dekorglassu Działdowo, został Mistrzem Paraolimpijskim w Tokio. Powtórzył swój sukces z Paraolimpiady w Londynie w 2012 roku.

W niedzielnym finale klasy 10 w japońskiej stolicy Patryk Chojnowski pokonał Francuza Mateo Boheasa 3:0 (8, 5, 10).

Reprezentant Polski odniósł łącznie 5 zwycięstw w turnieju indywidualnym w stolicy Japonii. W meczach eliminacyjnych grupowych wygrał z Indonezyjczykiem Kometem Akbarem 3:0 i Francuzem Gillesem de la Bourdonnaye 3:1, a w ćwierćfinale i półfinale pokonał rywali z Czarnogóry – Lukę Bakicia 3:0 i Filipa Radovicia 3:1.

Patryk Chojnowski po raz 3 startuje w Igrzyskach Paraolimpijskich i wywalczył już 5 medali – 2 złote i 1 srebrny indywidualnie oraz srebro i brąz drużynowo. W Tokio będzie miał możliwość powiększenia okazałej kolekcji, ponieważ wystąpi jeszcze w zawodach zespołowych razem z Piotrem Grudniem i Maksymem Chudzickim.

Maksym Chudzicki indywidualnie w klasie 7 zdobył brązowy medal.

Po powrocie do Polski na Patryka Chojnowskiego czekają mecze w barwach Dekorglassu Działdowo w LOTTO Superlidze – 8 września ze swoim byłym klubem AZS AWFiS Balta Gdańsk oraz 10 września z Sokołowem SA Jarosław. Natomiast 12 września Dekorglass wyjeżdża na turniej I rundy grupowej Ligi Mistrzów do rosyjskiego Jekaterynburga.

Dodaj komentarz