You are currently viewing Gionis zagra o wielkie pieniądze w Salonikach

Gionis zagra o wielkie pieniądze w Salonikach

Grek Panagiotis Gionis z Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. będzie reprezentantem LOTTO Superligi w prestiżowym turnieju Europe Top 16 Cup, który odbędzie się w dniach 18 – 19 września. Panos zagra przed własną publicznością, bowiem w tym roku gospodarzem zawodów są greckie Saloniki.

Europejska Unia Tenisa Stołowego (ETTU) poinformowała, że pula nagród wynosi aż 100 tysięcy euro (grają kobiety i mężczyźni). Zwycięzcy otrzymają po 10 tys. euro (początkowo premia miała wynosić 6 tys.), przegrani w finałach po 6 tys., półfinaliści po 4 tys., ćwierćfinaliści 2500 itd.

Panagiotis Gionis jest zawodnikiem Dartomu Bogorii, 7-krotnego Mistrza Polski, zaś w przeszłości w klubach LOTTO Superligi występowali Chorwaci Andrej Gacina i Tomislav Pucar oraz Słowak chińskiego pochodzenia Wang Yang.

W Europe Top 16 Cup zagrają także m.in. Niemiec ukraińskiego pochodzenia Dimitrij Ovtcharov, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w singlu w Tokio i Londynie oraz Szwed Mattias Falck, aktualny Wicemistrz Świata.

Na liście startowej jest także m.in. Francuz Simon Gauzy, kolega klubowy Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika z Liebherr Ochsenhausen. Wczoraj w 3 kolejce Bundesligi wygrali na wyjeździe z Zugbruecke Grenzau 3:0. Samuel Kulczycki pokonał Wu Jiaji 3:0, a Simon Gauzy zwyciężył w pojedynku z Cristianem Pleteą 3:1.

W 1985 roku w Top 12 (obecnie Top 16) triumfował Andrzej Grubba.

Nowy sezon LOTTO Superligi Dartom Bogoria, klub Panagiotisa Gionisa, zacznie 3 września meczem z KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Transmisja o g. 18:00 w telewizji SportKlub.

Dodaj komentarz