You are currently viewing Vasily Lakeev grającym trenerem Olimpii-Unii

Vasily Lakeev grającym trenerem Olimpii-Unii

  • Post category:Aktualności

Vasily Lakeev od tego sezonu jest grającym trenerem Olimpii-Unii Grudziądz. W dwóch pierwszych meczach LOTTO Superligi wygrał wszystkie 4 pojedynki. Dotychczasowy szkoleniowiec zespołu z Grudziądza Piotr Szafranek został trenerem 1-ligowej drużyny OSSM Enea Gdańsk.

Rosjanin Vasily Lakeev świetnie rozpoczął występy w Olimpii-Unii, bowiem pokonał już Wanga Zeng Yi i Szymona Malickiego z AZS AWFiS Balta Gdańsk (w całym meczu 2:3), Aleksandra Khanina i Kamila Zdzienickiego z Dojlid Białystok (3:2).

Drużyna z Grudziądza, w składzie Vasily Lakeev, Jan Zandecki, Marco Golla, zdobyła dotychczas 3 punkty i zajmuje 8 miejsce w tabeli LOTTO Superligi. Jej kolejnymi przeciwnikami będą 10 września LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz na wyjeździe i 12 września Energa Manekin Toruń u siebie.

Vasily Lakeev w latach 2016-19 grał w Fibrain AZS Politechnice Rzeszów, z którą raz zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

Prowadzony przeze mnie zespół OSSM (Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży) Enea Gdańsk będzie występował w grupie północnej I ligi. W składzie mam bardzo młodych zawodników w wieku od 12 do 17 lat. Dla nich najważniejsze jest szkolenie – mówi 48-letni Piotr Szafranek, który jest zgłoszony do rozgrywek, ale mógłby wystąpić w lidze tylko w awaryjnej sytuacji.

Jego podopieczni rozpoczną sezon w sobotę 11 września wyjazdowym meczem ze spadkowiczem z LOTTO Superligi Palmiarnią Zielona Góra.

Z grupą OSSM na co dzień będą trenować także m.in. Jan Zandecki i Marco Golla.

Dodaj komentarz