You are currently viewing Dyjas i Badowski w składzie na IMŚ w Stanach Zjednoczonych

Dyjas i Badowski w składzie na IMŚ w Stanach Zjednoczonych

Grający w dwóch najlepszych klubach poprzedniego sezonu LOTTO Superligi Jakub Dyjas (Mistrz Polski Dekorglass Działdowo) i Marek Badowski (Wicemistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) wystąpią w Indywidualnych Mistrzostwach Świata. Turniej odbędzie się w dniach 23 – 29 listopada w Houston w Stanach Zjednoczonych.

Do udziału w IMŚ zakwalifikowało się z rankingu światowego dwóch naszych reprezentantów. Jakub Dyjas i Marek Badowski wystąpią w singlu, a także: Dyjas w deblu z Belgiem Cedricem Nuytinckiem (aktualni srebrni medaliści ME) i mikście z Natalią Partyką oraz Badowski w grze mieszanej z Natalią Bajor.

Dla Jakuba Dyjasa będzie to 4 start w Indywidualnych Mistrzostwach naszego globu. Debiutował 6 lat temu w Suzhou w Chinach. W swoich najlepszych występach 2-krotnie osiągnął 1/8 finału gry podwójnej z Danielem Górakiem. Zresztą w 2016 roku zostali Wicemistrzami Europy w Budapeszcie.

Marek Badowski po raz pierwszy zagrał w IMŚ Seniorów w 2017 roku w Duesseldorfie w Niemczech – w singlu oraz mikście z Klaudią Kusińską.

W 2019 roku w stolicy Węgier, gdzie rozgrywana była ostatnia jak dotąd edycja Mistrzostw Świata, Marek Badowski wystąpił w deblu z Patrykiem Zatówką i mikście z Natalią Bajor, zaś Jakub Dyjas w deblu z Patrykiem Chojnowskim i mikście z Natalią Partyką.

Zgodnie z regulaminem zawodów w Teksasie w 1 rundzie singla wystąpi 128 zawodników i zawodniczek (Natalia Partyka, Natalia Bajor, Anna Węgrzyn) oraz w deblu i mikście po 64 pary.

Dodaj komentarz