You are currently viewing Jha Prashant zdobywcą Pucharu Konfucjusza współorganizowanego przez „Wandżiego”

Jha Prashant zdobywcą Pucharu Konfucjusza współorganizowanego przez „Wandżiego”

Pochodzący z Indii Jha Prashant pokonał Szymona Kunerta 3:1 w finale trzeciej edycji Pucharu Konfucjusza we Wrocławiu. Pomysłodawcą i współorganizatorem turnieju jest 2-krotny Olimpijczyk Wang Zeng Yi, a głównym organizatorem Instytut Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim.

Od tego sezonu „Wandżi” jest grającym trenerem AZS AWFiS Balta Gdańsk, na co dzień prowadzi zajęcia z zawodnikami z LOTTO Superligi i 1 ligi, ale utrzymuje kontakt z Dolnym Śląskiem.

Po rundzie grupowej sobotnich zawodów, 32 najlepszych zawodników grało w fazie pucharowej kategorii open Pucharu Konfucjusza. Jha Prashant wygrał 4 spotkania po 3:0 lub 3:1. Jego finałowym rywalem był Szymon Kuner, który w ćwierćfinale i półfinale zwyciężał po 3:2.

Wang Zeng Yi to jeden z najlepszych reprezentantów Polski w ostatnim 20-leciu, zaś od kilku sezonów pracuje jako trener oraz organizator turnieju dla amatorów.

W swojej karierze był Mistrzem Polski w singlu i drużynowo, zdobył Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Europy w grze podwójnej.

Przed rokiem w Pucharze Konfucjusza we Wrocławiu wygrał Szymon Kunert, zaś Jha Prashant był trzeci.