You are currently viewing Porażka Dyjasa i Nuytincka w 1/8 finału debla

Porażka Dyjasa i Nuytincka w 1/8 finału debla

Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) i Belg Cedric Nuytinck nie awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Houston (Teksas). W 3 rundzie (1/8 finału) debla przegrali w piątek z Anglikami Paulem Drinkhallem i Liamem Pitchfordem 0:3 (9:11, 12:14, 6:11).

W 1987 roku w Delhi brązowy medal MŚ w deblu zdobyli Andrzej Grubba i Leszek Kucharski, a w 1989 roku srebro w Dortmundzie wywalczył Leszek Kucharski w parze z Zoranem Kaliniciem z dawnej Jugosławii. W MŚ w 2021 roku w Stanach Zjednoczonych poza podium znalazł się niestety 2-krotny Wicemistrz Europy w tej konkurencji Jakub Dyjas, grający razem z Cedricem Nuytinckiem.

W 1 rundzie mieli wolny los, w następnej pokonali Austriaków Daniela Habesohna i Roberta Gardosa 3:1, a o ćwierćfinał rywalizowali z kolejnym europejskim duetem. Mimo dobrego losowania nie wykorzystali szansy. Anglicy o medal zagrają z Japończykami Shunsuke Togami i Yukiyą Udą.

Medalu w deblu nie zdobyli także Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Szwed Truls Moregard z Dekorglassu Działdowo. Chuang Chih-Yuan i Chen Chien-An przegrali z Koreańczykami Jang Woojin/Lim Jonghoo 0:3, a Truls Moregard i Anton Kallberg z Ho Kwan Kit/Wong Chun Ting (Hongkong) 2:3.

Dodaj komentarz