You are currently viewing Truls Möregård zagra z Fan Zhendongiem w finale Mistrzostw Świata!

Truls Möregård zagra z Fan Zhendongiem w finale Mistrzostw Świata!

W LOTTO Superlidze występował były Indywidualny Mistrz Świata Szwed Jörgen Persson (ZKS Palmiarnia Zielona Góra). W jego ślady może pójść zaledwie 19-letni rodak Truls Moregard (Dekorglass Działdowo), który awansował do finału MŚ w Houston (USA). O tytuł mistrzowski przedstawiciel LOTTO Superligi zagra z Chińczykiem Fan Zhendongiem.

W półfinałowych meczach Truls Moregard pokonał 4:3 Niemca Timo Bolla, a Fan Zhendong ograł swojego rodaka Liang Jingkuna 4:1.

W rankingu światowym Truls Moregard jest dopiero 77, a mimo to rozgrywa kapitalny turniej i w nocy z poniedziałku na wtorek (g. 2:00 w Polsce) zagra o złotym medal Mistrzostw Świata. Fan Zhendong jest liderem listy światowej.

W wieku 40 lat Timo Boll powtórzył swój sukces z MŚ 2011 w Rotterdamie, gdzie też zdobył brąz. Natomiast triumfują Szwedzi, gdyż 19-letni Truls Moregard jest w finale singla, zaś Kristian Karlsson i Mattias Falck w finale debla. Zagrają z koreańskim duetem Jang Woojin/Lim Jonghoon.

Na poprzednich MŚ w Budapeszcie w 2019 roku brąz w singlu wywalczył Koreańczyk An Jae-hyun, który jest obecnie zawodnikiem LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

Wyniki półfinałów

  1. Timo Boll (Niemcy) – Truls Moregard (Szwecja) 3:4 (8,8,-6,-8,10,-8,-5)
  2. Fan Zhendong – Liang Jingkun (obaj Chiny) 4:1 (5,4,9,-8,11)

Dodaj komentarz