Zbliża się koniec pierwszej rundy, 47 zawodników z prawem gry w play-off

Trzy pełne kolejki plus 3 zaległe mecze, czyli łącznie 24 spotkania pozostały do rozegrania w I rundzie LOTTO Superligi. Wielkimi krokami zbliża się podział na Grupy – Mistrzowską i Spadkową… Na dziś 47 zawodników z 14 klubów wypełniło regulaminowe kryterium i wystąpiło co najmniej w 4 meczach rundy zasadniczej, a więc ma prawo gry w play-off w sezonie 2021-22.

W tym gronie jest 32 polskich zawodników i 15 obcokrajowców.

Po 4 tenisistów stołowych, którzy mają zapewniony występ w play-off, mają lider Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, Energa Manekin Toruń, Mistrz Polski Dekorglass Działdowo, Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i Morliny Ostróda.

Wśród klubów z 3 zawodnikami jest m.in. 7-krotny Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Z tym że Panagiotis Gionis rozegrał do tej pory 3 mecze, a Tajwańczyk Chih-Yuan Chuang 2. Podobna sytuacja jest w zespole 2-krotnego Mistrza LOTTO Superligi Sokołowa SA Jarosław – Sathijan Gnanasekaran ma 2 spotkania, a Konstantinos Angelakis 3.

W grudniu w rozgrywkach zaplanowane są kolejki nr 11, 12 i 13, odpowiednio 10.12, 12.12 i 21.12.

Zawodnicy z prawem gry w play-off:

LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (4)
Artur Grela, Vladislav Ursu (Mołdawia), Dongsoo Kang (Korea Płd.), Viacheslav Burov (Rosja)

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (3)
Marek Badowski, Miłosz Redzimski, Sun Shiyu (Chiny)

Energa Manekin Toruń (4)
Tomasz Kotowski, Konrad Kulpa, Damian Węderlich, Shogo Tahara (Japonia)

AZS AWFiS Balta Gdańsk (3)
Wang Zeng Yi, Szymon Malicki, Tomasz Tomaszuk

Sokołów SA Jarosław (3)
Mateusz Czernik, Eric Jouti (Brazylia), Grigory Vlasov (Rosja)

Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów (3)
Tomasz Lewandowski, Piotr Chodorski , Mikhail Paikov (Rosja)

Dekorglass Działdowo (4)
Jakub Dyjas, Patryk Chojnowski, Truls Moregard (Szwecja), Liao Chen-Ting (Tajwan)

Polonia Bytom (3)
Robert Floras, Jakub Folwarski, Adrian Więcek

Olimpia-Unia Grudziądz (3)
Jan Zandecki, Marco Golla, Vasily Lakeev (Rosja)

Dojlidy Białystok (3)
Patryk Zatówka, Kamil Zdzienicki, Aliaksandr Khanin (Białoruś)

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów (4)
Daniel Bąk, Jakub Perek, Yuma Tanigaki (Japonia), Giorgos Konstantinopoulos (Grecja)

Akademia Zamojska Zamość (3)
Daniel Górak, Filip Szymański, Andrew Baggaley (Anglia)

Morliny Ostróda (4)
Przemysław Walaszek, Łukasz Sokołowski, Kacper Petaś, Kuba Kwapiś

Poltarex Pogoń Lębork (3)
Adam Dosz, Bogusław Koszyk, Alan Kulczycki