You are currently viewing „13” z LOTTO Superligi zagra w II LOTTO Memoriale Andrzeja Grządziela

„13” z LOTTO Superligi zagra w II LOTTO Memoriale Andrzeja Grządziela

Trzynastu zawodników z LOTTO Superligi, w tym broniący tytułu Anglik Andrew Baggaley (Akademia Zamojska), zagra w niedzielę, 19 grudnia w drugiej edycji „LOTTO Memoriału Andrzeja Grządziela” w Bydgoszczy. W zawodach weźmie udział 16 tenisistów stołowych.

Oprócz Andrew Baggaleya, z zamojskiej drużyny w Memoriale wystąpią także Filip Szymański, Arkadiusz Żuk. Wicelidera LOTTO Superligi – LOTTO Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcze reprezentować będą Rosjan Viacheslav Burov, Artur Grela i Mołdawianin Vladislav Ursu.

Z AZS AWFiS Balta Gdańsk zagrają Artur Daniel, Tomasz Tomaszuk, Adam Dudzicz, z Energi Manekina Toruń Damian Węderlich, z Energi-Morliny Ostróda Łukasz Sokołowski, Kacper Petaś, z Polonii Bytom Adrian Więcek. Spoza LOTTO Superligi zgłoszeni są Antoni Witkowski, Alan Woś i Damian Świerczek.

Rok temu w finale w Bydgoszczy Andrew Baggaley pokonał Szymona Malickiego (AZS AWFiS Balta Gdańsk) 3:1. Zawody rozgrywane są dla uczczenia pamięci zmarłego 3 października 2020 roku, w wieku 69 lat Andrzeja Grządziela. Organizatorem jest Zbigniew Leszczyński, prezes LOTTO Superligi.

W premierowej edycji Memoriału, w półfinale Andrew Baggaley wygrał z Danielem Górakiem 3:1, a Szymon Malicki zwyciężył Jana Zandeckiego 3:2. Trzecie miejsce zajął Górak po zwycięstwie z Zandeckim. W ćwierćfinałach byli Patryk Jendrzejewski, Jakub Kosowski, Damian Węderlich, Konrad Kulpa.

Andrzej Grządziel był długoletnim działaczem MKS Emdek Bydgoszcz, Bydgoskiego i Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Od 1992 r. był Członkiem Zarządu i Przewodniczącym Kolegium Sędziów BOZTS i KPOZTS. Wcześniej, od 1985 r. był sędzią państwowym tenisa stołowego. Sędziował setki meczów Superligi, Ekstraklasy i I ligi. Był sędzią głównym wielu Mistrzostw Polski, Grand Prix Polski, Mistrzostw Województwa i WTK. W 2011 r. był sędzią na Mistrzostwach Europy w Gdańsku. Od 2008 r. Członek Kolegium Sędziów PZTS.

Odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, Brązowym Medalem „Za zasługi dla PKOL”, Złotą Odznaką „Zasłużony dla PZTS”, Złotym Medalem „Zasłużony dla KPOZTS” i wieloma innymi odznaczeniami sportowymi i resortowymi.

Dodaj komentarz