You are currently viewing Dudzicz: Nie oddawałem inicjatywy Florasowi

Dudzicz: Nie oddawałem inicjatywy Florasowi

„Nie oddawałem inicjatywy Robertowi Florasowi, stąd zwycięstwo w 1 secie. W kolejnych nie grałem już tak agresywnie” – mówi Adam Dudzicz, który niedługo po 20 urodzinach zadebiutował w LOTTO Superlidze i pomógł AZS AWFiS Balta Gdańsk w wygranej w Bytomiu.

W spotkaniu z Polonią (3:2) Adam Dudzicz zastąpił chorego Tomasza Tomaszuka. W pierwszym pojedynku ambitnie zagrał z jednym z najlepszych polskich zawodników Robertem Florasem (1:3).

Debiut oceniam dobrze, choć zawsze jest do czego się przyczepić, a w tym przypadku po pierwszym secie przestałem grać tak agresywnie jak wcześniej. Robert Floras zaczął też grać dokładniej i wybierał lepsze miejsca upadku piłki – powiedział gdańszczanin.

W decydującej grze deblowej Adam Dudzicz i Szymon Malicki pokonali Adriana Więcka i Jakuba Folwarskiego 2:0. Ale nie byłoby tego spotkania, gdyby wcześniej Wang Zeng Yi nie obronił aż 4 meczboli z Robertem Florasem.

Cieszę się, że miałem przyjemność zagrać z Szymkiem Malickim, bardzo doświadczonym zawodnikiem, wielokrotnym medalistą i 3-krotnym Mistrzem Polski w deblu. W trakcie gry otrzymywałem od niego cenne wskazówki, które zaowocowały wygraną. Uważam, że dużym atutem były nasze serwisy, które przeciwnicy odbierali głównie długo, dzięki czemu mogliśmy od razu atakować. Dużo naszych podań było z boczną rotacją. Szymon ma bardzo dobry serwis po którym miałem stosunkowo łatwą piłkę – dodał Adam Dudzicz, który podkreślił bardzo dobrą atmosferę w zespole i wsparcie ze strony grającego trenera Wanga Zeng Yi.

Na co dzień 20-letni zawodnik występuje w III zespole AZS AWFiS Balta w 1 lidze, gr. północna. Jego bilans w singlu to 8 zwycięstw i 10 porażek.

Pod nieobecność Tomka Tomaszuka z powodu choroby, w „kolejce” do gry w LOTTO Superlidze byli inni tenisiści stołowi, jednak koledzy z drugiej drużyny mieli akurat mecz wyjazdowy w Gorzowie Wielkopolskim. Dlatego dostałem szansę debiutu w LOTTO Superlidze, z czego jestem bardzo zadowolony i wdzięczny. Ale też zapracowałem dobrym meczem z Palmiarnią, mimo że przegrałem po 2:3 z Mateuszem Zalewskim i Łukaszem Wachowiakiem – przyznał.

Adam Dudzicz jest studentem AWF w Gdańsku. Kilka lat temu zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów w drużynie z Bartoszem Czerwińskim. Był też w ćwierćfinale Młodzieżowych MP.

W meczu o medal w 2020 roku przegrałem z Kubą Witkowskim 3:4. Nie wykorzystałem aż 5 piłek meczowych – stwierdził zawodnik, który dorabia dając korepetycje z matematyki.

Dodaj komentarz