You are currently viewing Liderzy ze zmiennym szczęściem w 11. kolejce

Liderzy ze zmiennym szczęściem w 11. kolejce

Świetnie z roli faworyta wywiązali się zawodnicy LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, którzy w dzisiejszym spotkaniu 11 kolejki LOTTO Superligi pokonali Energę-Morliny Ostróda 3:0. Natomiast Energa Manekin Toruń przegrała z Dojlidami Białystok 1:3.

Lider z Bydgoszczy stracił zaledwie 2 sety. Wszystkie pojedynki toczyły się pod dyktando podopiecznych Zbigniewa Leszczyńskiego i Patryka Jendrzejewskiego, a punkty zdobyli Mołdawianina Vladislav Ursu, Rosjanin Viacheslav Burov i Artur Grela.

LOTTO Polski Cukier Gwiazda został samodzielnym liderem LOTTO Superligi. Atutu w postaci własnej hali dopiero 2 raz w tym sezonie nie wykorzystała Energa Manekin. Torunianie mieli swoje kłopoty przed meczem z Dojlidami – ostatnio z kontuzją kolana borykał się Tomasz Kotowski, ale i problemów nie brakowało u rywali. W listopadzie przerwę w treningach ze względu na zdrowie miał z kolei Patryk Zatówka.

W piątkowy wieczór Patryk Zatówka w pierwszej grze pokonał Damiana Węderlicha, a potem 2 punkty wywalczył niezawodny w grudniu Aliaksandr Khanin.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki gra w Portugalii w Pucharze Europy ETTU, dlatego wyjazdowe spotkanie z Fibrain AZS Politechnika Rzeszów zostało przełożone na 15 grudnia.

Do ścisłej czołówki dołączył Sokołów S.A. Jarosław, który wykorzystał nieobecność w składzie Akademii Zamojskiej swojego było zawodnika Daniela Góraka (zastąpił go Łukasz Jarocki). Zespół z Podkarpacia zwyciężył w Zamościu 3:1, a ekipę z Jarosławia do sukcesu poprowadził Rosjanin Grigory Vlasov. Niewiele zabrakło do triumfu 3:0, gdyż Mateusz Czernik prowadził z Andrew Baggaly’em 2:0 w setach.

Bardzo dobrym widowiskiem okazała się gra byłych reprezentantów Polski Roberta Florasa i Wandżiego. Przy stanie 2:1 w meczu dla Polonii Bytom, Wang Zeng Yi z AZS AWFiS Balta Gdańsk doprowadził do remisu 2:2, a następnie w grze podwójnej Szymon Malicki i debiutujący w LOTTO Superlidze Adam Dudzicz (zagrał w miejsce Tomasza Tomaszuka) pokonali Jakuba Folwarskiego (miał ostatnio problemy zdrowotne) i Adriana Więcka 2:0.

W krajowym składzie Mistrz Polski Dekorglass Działdowo (Jakub Dyjas, Patryk Chojnowski, Patryk Lewandowski) wygrał z Olimpią Unią w Grudziądzu 3:1. Nie do zatrzymania w polskich rozgrywkach w singlu jest Jakub Dyjas, który tym razem nie oddał ani jednego seta Marco Golli i Rosjaninowi Vasily Lakeevowi. Ważny punkt zdobył także Patryk Chojnowski.

W Poltarex Pogoni Lębork nie wystąpił Koreańczyk Baek Kwangil, a Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów wzmocnił Japończyk Yuma Tanigaki. W tej sytuacji goście byli faworytami i sięgnęli po 3 pkt. Azjata wygrał dwie gry, a „oczko” dołożył Daniel Bąk. W zespole gospodarzy zwycięstwo odniósł Adam Dosz.

W niedzielę, 12 grudnia – przedostatnia, 12 kolejka w sezonie zasadniczym LOTTO Superligi.