You are currently viewing Ostatnia odsłona rywalizacji o Grupę Mistrzowską

Ostatnia odsłona rywalizacji o Grupę Mistrzowską

We wtorek, 21 grudnia poznamy drużyny, które zagrają w Grupie Mistrzowskiej i Grupie Spadkowej LOTTO Superligi. Jutro odbędzie się 7 meczów 13 kolejki kończącej rozgrywki zasadnicze w sezonie 2021-22. W telewizji Sportklub od g. 18:00 transmisja spotkania Olimpia-Unia Grudziądz – Sokołów SA Jarosław.

Od stycznia wśród najlepszych zespołów zobaczymy Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 29 pkt, Lotto Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcz 27, Energę Manekin Toruń 25 i Sokołów SA Jarosław 22.

Przed ostatnią serią gier na miejscach premiowanych awansem do Grupy Mistrzowskiej są także Mistrz Polski Dekorglass Działdowo 21 pkt, AZS AWFiS Balta Gdańsk 20, Dojlidy Białystok 20.

Matematyczne szanse zachowały dwie drużyny: Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 19 pkt i Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów 18.

W dniu 21 grudnia beniaminek z Suchedniowa podejmie broniący tytułu Dekorglass, zaś rzeszowianie spotkają się z rywalami z Gdańska.

W Grupie Spadkowej zagrają na pewno Polonia Bytom, Olimpia-Unia Grudziądz, Akademia Zamojska Zamość, Energa-Morliny Ostróda i Poltarex Pogoń Lębork. Już jutro będzie wiadomo, kto do nich dołączy i powalczy o 8 miejsce. Najlepszy klub zagra bowiem w play-off i o medale w LOTTO Superlidze.

13 kolejka – 21 grudnia

Wszystkie mecze o g. 18:00

  1. Polonia Bytom – LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz
  2. Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Dekorglass Działdowo
  3. Olimpia-Unia Grudziądz – Sokołów SA Jarosław
  4. Poltarex Pogoń Lębork – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki
  5. Akademia Zamojska Zamość – Dojlidy Białystok
  6. Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – AZS AWFiS Balta Gdańsk
  7. Energa Manekin Toruń – Energa-Morliny Ostróda

Dodaj komentarz