You are currently viewing Vladislav Ursu potrójnym Mistrzem Mołdawii!

Vladislav Ursu potrójnym Mistrzem Mołdawii!

Świetnie spisujący się w LOTTO Superlidze w barwach LOTTO Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz Vladislav Ursu został potrójnym Mistrzem Mołdawii!

27 edycja krajowego czempionatu odbyła się w Kiszyniowie, a pochodzący ze stolicy 20-letni Vladislav Ursu zwyciężył we wszystkich konkurencjach.

W finale singla zawodnik LOTTO Polski Cukier Gwiazdy pokonał Evgeniy Koschuga 4:0. W grze podwójnej razem sięgnęli po tytuł mistrzowski, zaś w mikście Vladislav Ursu wywalczył złoty medal razem z Alexandrą Kiryakovą, która również zdobyła 3 tytuły.

W swoim pierwszym sezonie w LOTTO Superlidze Vladislav Ursu wygrał już 10 pojedynków singlowych i 3 deblowe w barwach bydgoskiego klubu. Zespół prowadzony przez Zbigniewa Leszczyńskiego zajmuje 2 miejsce w tabeli.

Reprezentant Mołdawii pokonał m.in. Daniela Góraka, Patryka Zatówkę, Vasily Lakeeva, Damiana Węderlicha, Sun Shiyu i Szymona Malickiego. W grze podwójnej Vladislav Ursu i Artur Grela wygrali z Danielem Górakiem i Filipem Szymańskim, Aliaksandrem Khaninem i Kamilem Zdzienickim oraz Adrianem Więckiem i Jakubem Folwarskim.

Łączny bilans (w singlu i deblu) młodego zawodnika to 13 zwycięstw i 4 porażki.

Występy w Grupie Mistrzowskiej LOTTO Superligi Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz rozpocznie 7 stycznia meczem na wyjeździe z AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Dodaj komentarz