You are currently viewing W niedzielę podwójne derby w LOTTO Superlidze!

W niedzielę podwójne derby w LOTTO Superlidze!

LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz jako pierwszy klub w LOTTO Superlidze zagwarantował sobie grę w Grupie Mistrzowskiej. W niedzielę, w 12 kolejce kibice obejrzą dwa mecze derbowe – bydgoszczanie podejmą Energę Manekin Toruń, a na Podkarpaciu Sokołów S.A. Jarosław zagra z Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów.

Tenisiści stołowi LOTTO Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz są liderami z dorobkiem 26 punktów. W tym sezonie wygrali 9 spotkań i tylko 2 przegrali. Do filarów drużyny należą Artur Grela, Mołdawianin Vladislav Ursu, Rosjanin Viacheslav Burov i Koreańczyk Kang Dongsoo. Już jutro derby z toruńską Energą Manekin, która zajmuje 3 pozycję ze stratą 3 punktów.

W niedzielę również derby na Podkarpaciu – plasujący się na 4 miejscu zespół Sokołów S.A. Jarosław spotka się z Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów, który zajmuje 9 miejsce, ale ma jeden mecz mniej rozegrany.

Po rundzie zasadniczej kluby zostaną podzielony na Grupę Mistrzowską (miejsca 1 – 7 w tabeli) i Grupę Spadkową (miejsca 8 – 14). Pewni gry w silniejszej grypie są bydgoszczanie, a blisko awansu torunianie, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (obecnie gra w Pucharze Europy ETTU w Portugalii) i jarosławianie. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja o pozostałe „wolne” miejsca.

Ostatnia, 13 kolejka odbędzie się 21 grudnia, a już na początku stycznia 2022 roku początek rundy grupowej. Wiosną w play-off wystąpi 8 klubów – wszystkie z Grupy Mistrzowskiej oraz najlepszy z Grupy Spadkowej.

Program 12 kolejki – Niedziela, 12 grudnia

  1. Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Energa Manekin Toruń
  2. Sokołów S.A. Jarosław – Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów
  3. Dekorglass Działdowo – Poltarex Pogoń Lębork
  4. AZS AWFiS Balta Gdańsk – Akademia Zamojska Zamość
  5. Dojlidy Białystok – Polonia Bytom
  6. Energa-Morliny Ostróda – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
  7. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Olimpia-Unia Grudziądz (17 grudnia)

Dodaj komentarz