You are currently viewing Faworyci zdecydowanie wygrywali na wyjazdach w Lidze Mistrzów

Faworyci zdecydowanie wygrywali na wyjazdach w Lidze Mistrzów

Nie było niespodzianek w pierwszych meczach ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów. Niestety Mistrz LOTTO Superligi Dekorglass Działdowo przegrał u siebie z Borussią Düsseldorf 0:3. Na wyjazdach po 3:0 wygrał także inny niemiecki klub 1. FC Saarbrücken TT oraz dwa rosyjskie Fakel Gazprom Orenburg i TTSC UMMC Jekaterinburg.

W środę Mistrz Polski Dekorglass przegrał z obrońcą tytułu, chociaż Truls Moregard prowadził z Dang Qiu 2:1 w setach i 8:6 w czwartym. Po nim porażki ponieśli również Jakub Dyjas i debiutujący w Champions League Patryk Lewandowski.

W meczu GV Hennebont TT – 1. FC Saarbrücken TT (0:3), w składzie francuskiego zespołu wystpił Belg Cedric Nuytinck, z którym Jakub Dyjas zdobył Wicemistrzostwo Europy w deblu. Przegrał ze Słoweńcem Darko Jorgiciem 0:3.

Bardzo blisko półfinału są także kluby z Rosji – Fakel Gazprom Orenburg zwyciężył w Lizbonie ze Sportingiem Clube De Portugal 3:0 tracąc tylko 1 seta. Dimitrij Ovtcharov grając z Vasco Veloso tirumfował do 1, 4 i 2!

W składzie TTSC UMMC Jekaterinburg nie zabrakło znanego z LOTTO Superligi Tomislava Pucara. Chorwat pokonał Mistrza Europy w grze podwójnej Rosjanina Lva Katsmana 3:1. Zespół z Rosji wygrał z TTC Neu-Ulm 3:0.

Spotkania rewanżowe odbędą się w dniach 19 stycznia (TTSC UMMC Jekaterinburg – TTC Neu-Ulm), 21 stycznia (Fakel Gazprom Orenburg – Sporting Clube De Portugal i 1. FC Saarbrücken TT – GV Hennebont TT), 23 stycznia (Borussia Düsseldorf – Dekorglass Działdowo).