You are currently viewing Floras opuszcza Bytom i zagra w Suchedniowie!

Floras opuszcza Bytom i zagra w Suchedniowie!

Po 6 sezonach spędzonych na Śląsku Robert Floras opuści Polonię Bytom! Już teraz zdecydował, że od rozgrywek 2022-23 będzie występował w KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Pochodzący ze Stalowej Woli Robert Floras w LOTTO Superlidze grał 6 sezonów w Dartomi Bogorii Grodzisk Mazowiecki, 1 w Sokołowie SA (Kolpingu Frac) Jarosław i od 2016 w zespole bytomskim.

Floras jest liderem Polonii, która walczy o awans z Grupy Spadkowej do play-off, czyli najlepszej ósemki. Indywidualnie z bilansem gier 22 – 6 zajmuje 2 lokatę, za Jakubem Dyjasem z Mistrza Polski Dekorglassu Działdowo 22 – 0.

Bardzo się cieszę i jestem dumny, że osiągnęliśmy porozumienie z Robertem i tak znakomity zawodnik będzie reprezentował barwy naszego Klubu w przyszłym sezonie. Umowa została podpisana na rok z możliwością jej przedłużenia na kolejne lata – powiedział Maciej Glijer, prezes klubu z Suchedniowa.

Mieszkający w Rzeszowie Robert Floras podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w Arłamowie zdobył złoty medal w deblu z Danielem Bąkiem, srebrny w singlu i brązowy w mikście z Anną Węgrzyn.

Bardzo dobra postawa w sezonie 2021-22 sprawiła, że miał propozycje transferowe z kilku klubów, ale zdecydował się na grę dla Suchedniowa. To zespół, który również ma szansę na awans do play-off LOTTO Superligi.

Dodaj komentarz