You are currently viewing Miłosz Redzimski po raz pierwszy wygrał GPP Seniorów!

Miłosz Redzimski po raz pierwszy wygrał GPP Seniorów!

15-letni Miłosz Redzimski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki po raz pierwszy wygrał Grand Prix Polski Seniorów. W dzisiejszym finale zawodów w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku pokonał Konrada Kulpę (Energa Manekin Toruń) 4:1 (13:11, 6:11, 11:6, 11:9, 11:6).

Wicemistrz Świata Kadetów był nie do zatrzymania w trójmiejskich zawodach. Po wczorajszym zwycięstwie z Alanem Wosiem (Małe Trójmiasto Rumia) 4:1, dziś w ćwierćfinale spotkał się z Robertem Florasem (Polonia Bytom). Redzimski i Floras zaliczani byli do głównych faworytów 3 GPP w Gdańsku. W bezpośrednim pojedynku triumfował zawodnik Dartomu Bogorii 4:2.

W półfinale i finale Miłosz Redzimski wygrywał z rywalami z Energi Manekina, tj. Tomaszem Kotowskim 4:2 i Konradem Kulpą 4:1. Oprócz Tomasza Kotowskiego, brąz zdobył Michał Bańkosz (KU AZS UE Wrocław).

Miłosz Redzimski zrewanżował się dzisiaj Konradowie Kulpie za grupową porażkę 1:3.

W poprzednim sezonie, mając zaledwie 14 lat Miłosz Redzimski wywalczył brąz MP Seniorów w grze pojedynczej w Arłamowie. Później świetnie spisał się w Mistrzostwach Świata Kadetów oraz Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów. Łącznie zdobył aż 6 medali.

Dodaj komentarz