You are currently viewing Porażka Dekorglassu w Lidze Mistrzów

Porażka Dekorglassu w Lidze Mistrzów

W hali w Działdowie Dekorglass przegrał dzisiaj z obrońcą tytułu Borussią Dusseldorf 0:3 w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Spotkanie rewanżowe Mistrzowie LOTTO Superligi rozegrają w niedzielę 23 stycznia na wyjeździe.

W środowym meczu nie doszło do rewanżu za półfinał niedawnych Indywidualnych Mistrzostw Świata Truls Moregard (Dekorglass) – Timo Boll (Borussia), bowiem gwiazda niemieckiego tenisa stołowego ma problemy ze zdrowiem. Ale i tak emocji nie zabrakło, choć niestety Mistrzowie Polski nie wygrali żadnej gry.

To był pierwszy w historii występ Dekorglassu na szczeblu ćwierćfinału Champions League. Mający bilans 8-0 w tym sezonie LM Szwed Truls Moregard niestety doznał pierwszej porażki – z Qiu Dangiem 0:3. Szczególnie szczęścia zabrakło zawodnikowi Dekorglassu w ostatnim secie rozgrywanym do 6 pkt.

Będący na trybunach Tomasz Krzeszewski, selekcjoner reprezentacji Polski, przyglądał się dypozycji lidera kadry Jakuba Dyjasa. W potyczce ze Szwedem Antonem Kallbergiem był lepszy tylko w 3 secie. W pierwszym z kolei nie wykorzystał okazji na objęcie prowadzenia 1:0 w meczu.

Ambitnie walczył rozgrywające swoje pierwsze spotkanie w LM 18-letni Patryk Lewandowski, ale kolejny ze Szwedów z Borussii – Kristian Karlsson to bardzo dobry pingpongista i zasłużenie triumfował.

Jutro w ćwierćfinale Pucharu Europy ETTU zagra Dartom Bogoria Grodzisk Mazowieckim, a przeciwnikiem duńskim zespół z Roskilde.