You are currently viewing Kuźmicz: „Bardzo dużo zależy od meczu w Zamościu”

Kuźmicz: „Bardzo dużo zależy od meczu w Zamościu”

„Jeśli w piątek wygramy w Zamościu, zachowamy szanse na pozostanie w LOTTO Superlidze. W przypadku porażki praktycznie spadną do zera” – mówi Jakub Kuźmicz z Energi-Morlin Ostróda. Beniaminek ma 6 punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w Grupie Spadkowej. Traci 5 pkt do plasującej się na bezpiecznej lokacie Akademii Zamojskiej. Bezpośrednie spotkanie tych drużyn 4 lutego o g. 18:00.

Kluczowymi meczami w walce o utrzymanie będą starcia z Akademią Zamojską i Poltarex Pogonią (11 marca). Żeby opuścić strefę spadkową, musimy przede wszystkim wygrać wszystkie spotkania i wówczas prawdopodobnie nie będziemy musieli się oglądać na rywali z Zamościa i Lęborka – przyznał 21-letni Jakub Kuźmicz.

W obecnych rozgrywkach zadebiutował on w LOTTO Superlidze. W meczu z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki przegrał z Michałem Gawlasem 1:3.

Prowadziłem 1:0 i 6:2 w drugim secie, jednak „nie udźwignąłem” ciężaru. Szkoda, bo remisowaliśmy w Grodzisku 1:1, a moje ewentualne zwycięstwo nad Gawlasem dawało nam punkt w starciu z Wicemistrzem Polski. Cóż, nie wyszło, ale taki jest sport – przyznał zawodnik pochodzący z miejscowości Dwikozy koło Sandomierza.

Na co dzień Jakub Kuźmicz gra w rezerwach klubu Energa-Morliny, ale ma nadzieję, że jeszcze w tym sezonie dostanie kolejną szansę w LOTTO Superlidze.

Wierzę, że moja ciężka praca zaowocuje następnym występem w elicie. Oczywiście skupiam się również na drugiej lidze (bilans 15-1) i pomocy zespołowi w wywalczeniu awansu do rozgrywek centralnych – dodaje.

Przygodę z tenisem stołowym rozpoczął w KTS Sandomierz, a później był zawodnikiem PKS Kolping Frac (Sokołów SA) Jarosław.

– Wtedy jeszcze nie byłem gotowy na występy w LOTTO Superlidze. Lepiej się ogrywać na nieco niższym poziomie rozgrywek i walczyć jak z równym niż płacić „frycowe” w meczach z superligowymi wyjadaczami. W 2017 roku trafiłem do Ostródy, gdzie mieszkam, trenuję i pracuję. Sportowo wraz z kolegami sięgnąłem po brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów (2018) i wywalczyłem awans do I ligi (2019) – mówił Kuźmicz.

Zespół z Ostródy wrócił do LOTTO Superligi po 2-letniej przerwie. W składzie są także m.in. Przemysław Walaszek, Łukasz Sokołowski, Kacper Petaś, Kuba Kwapiś, Jakub Witkowski i Maksymilian Miastowski.

Dodaj komentarz