You are currently viewing Lider z Bydgoszczy odkrywa karty na nowy sezon!

Lider z Bydgoszczy odkrywa karty na nowy sezon!

Zbigniew Leszczyński, Prezes KS Gwiazda Bydgoszcz, ogłosił pierwszy transfer na sezon 2022/23. W barwach LOTTO Polski Cukier Gwiazdy zagra Japończyk Taku Takakiwa, który wcześniej występował trzy lata w ZKS Palmiarnia Zielona Góra i dwa w Dekorglassie Działdowo.

Od 2015 do 2020 roku Taku Takakiwa rozegrał w LOTTO Superlidze 43 pojedynki singlowe, z których wygrał aż 32. W najlepszych sezonach miał bilans gier: 10-2 (2017/18) i 6-0 (2018/19).

Najwyżej rankingu światowym były reprezentant Japonii, uczestnik Indywidualnych Mistrzostw Świata w 2013 roku, był na 29 miejscu. Grał także m.in. w lidze niemieckiej w Werderze Brema.

Podpisaliśmy roczny kontrakt z Taku Takakiwą, który rozgrywał świetne mecze i w reprezentacji Japonii, i LOTTO Superlidze – powiedział Zbigniew Leszczyński, menedżer lidera LOTTO Superligi.

Na początku 2013 Taku Takakiwa pokonał ówczesnego złotego medalistę Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata Chińczyka Zhang Jike 4:3 (-10, 9, -6, -8, 10, 7, 11) podczas Austrian Open w Wels.

W obecnym sezonie w podstawowym składzie bydgoszczan, zespołu liderującego w LOTTO Superlidze, grają Artur Grela, Mołdawianin Vladislav Ursu, Rosjanin Viacheslav Burov i Koreańczyk Kang Dongsoo.

W marcu, na zakończenie rozgrywek Grupy Mistrzowskiej, podopieczni trenerów Zbigniewa Leszczyńskiego i Patryka Jendrzejewskiego spotkają się w swojej hali 11 marca z Sokołów S.A. Jarosław, 13 marca z Dekorglassem Działdowo i 15 marca z Dojlidami Białystok.

Dodaj komentarz