You are currently viewing Redzimski z Monteiro w 1/32 finału WTT Youth Contender w Metz

Redzimski z Monteiro w 1/32 finału WTT Youth Contender w Metz

Miłosz Redzimski zagra z Portugalczykiem Silasem Monteiro w 1/32 finału turnieju U-19 World Table Tennis Youth Contender we francuskim Metz. W rundzie grupowej zawodnik Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki odniósł dwa zwycięstwa.

W sobotę 15-letni Miłosz Redzimski, Wicemistrz Świata Kadetów, pokonał Słowaka Oliviera Novickiego 3:0 (11:5, 11:5, 11:9) i Izraelczyka Eitaya Shushana 3:0 (11:7, 11:9, 11:7).

Niestety nie powiodło się Szymonowi Kolasie z Fibrain KU AZS Politechniki Rzeszów. W swojej grupie przegrał dwa mecze po 2:3 i 12:14 w decydujących, piątych setach – z Hiszpanem Arnau Ponsem i Rumunem Andrei Tomicą.

W niedzielę rano jeśli Miłosz Redzimski wygra z Silasem Monteiro (kilka dni temu Polak pokonał Portugalczyka w WTT w Spa), w kolejnej rundzie spotka się z Luksemburczykiem Maelem Van Desselem lub Peruwiańczykiem Adrianem Rubinosem.

W belgijskim Spa Miłosz Redzimski wywalczył 2 medale – złoty w kategorii U-17 i brązowy w U-19. W Metz nasz reprezentant gra w U-19. Do tej pory w tych dwóch imprezach (Belgia i Francja) tenisista stołowy Dartomu Bogorii wygrał 16 z 17 pojedynków.

Po powrocie do Polski Miłosz Redzimski może zagrać w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Europy przeciwko włoskiemu klubowi USD Apuania Carrara Tennistavolo.

Dodaj komentarz