You are currently viewing Jarosław „Atom” Tomicki: „To są moje 23 MP w karierze!”

Jarosław „Atom” Tomicki: „To są moje 23 MP w karierze!”

„W Indywidualnych Mistrzostwach Polski zagram już po raz 23 i będę chciał zaprezentować swój najlepszy tenis stołowy. A na przełomie maja i czerwca powalczę z kolegami z KTS Gliwice o awans do LOTTO Superligi – mówi Jarosław „Atom” Tomicki, który ma w dorobku tytuły mistrzowskie w deblu z Tomaszem Lewandowskim oraz wicemistrzowskie w singlu.

Sam jestem w szoku, że tyle lat minęło od mojego debiutu w MP seniorów. Zagrałem jako młodzik w wieku 14 lat i byłem najmłodszym uczestnikiem, a zagrałem przeciwko Leszkowi Kucharskiemu! Teraz po 28 latach jestem najstarszy, kawał czasu minęło, a tenis stołowy sprawia mi dużo radości – powiedział Jarosław Tomicki, który w 1995 roku został Mistrzem Europy Kadetów w grze mieszanej z reprezentującą wówczas Polskę Miao Miao.

W 90 IMP W Częstochowie Jarek Tomicki zagra w singlu i deblu z Tomaszem Lewandowskim (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów).

Obsada jest bardzo mocna, a w MP seniorów wszystko się może wydarzyć. Stawiam sobie za cel jak najlepszą grę i chcę zaprezentować swój najlepszy tenis stołowy na ten moment . Co z tego wyniknie, okaże się w najbliższy weekend. Jestem przygotowany i mam ochotę dobrze grać. W dużej mierze to zasługa mojej narzeczonej Ewy, że jestem w takiej formie. Spodziewamy się potomka! – przyznał były zawodnik kadry narodowej.

W 1 lidze, w grupie południowej, KTS Gliwice zajmuje 2 miejsce, a w podstawowym składzie są Jarosław Tomicki, Paweł Chmiel, Grzegorze Felkel i Łukasz Nadolski. Wszyscy czterej grali już w LOTTO Superlidze.

Prawdopodobnie zajmiemy 2 miejsce i na przełomie maja i czerwcu czeka nas dwumecz barażowy z Zieloną Górą. Młodzież z Palmiarni gra coraz lepiej, a po naszej stronie jest więcej doświadczenia. To będą wyrównane, zacięte i ciekawe spotkania. Myślę, że damy radę awansować – stwierdził Jarosław „Atom” Tomicki.

Dodaj komentarz