You are currently viewing Rewolucja w Polonii Bytom

Rewolucja w Polonii Bytom

Robert Floras, Jakub Folwarski i Adrian Więcek po raz ostatni uczestniczyli w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w barwach TTS Polonia Bytom. Po tym sezonie opuszczą śląski klub, który zajął 9 pozycję w LOTTO Superlidze.

Wszyscy podstawowi zawodnicy odchodzą z drużyny. Będę szykował nowy zespół, po pozyskaniu środków finansowych – mówi Michał Napierała, menedżer Polonii.

Już wcześniej ogłoszono, że bytomski klub – po 6 sezonach – opuszcza jego najlepszy zawodnik, 29-letni Robert Floras. Podpisał już kontakt z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Wcześniej na poziomie LOTTO Superligi grał w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki 2009-15 (6 sezonów) i Kolpingu Frac (Sokołów SA) Jarosław 2015-16 (1).

Tylko rok trwała przygoda z Polonią 25-letniego Jakuba Folwarskiego i 26-letniego Adriana Więcka. Dla Kuby Folwarskiego to był debiutancki sezon w LOTTO Superlidze, zaś Adrian Więcej grał w Morlinach (Enerdze-Morlinach) Ostróda w latach 2013-14 i 2015-16.

W tym sezonie do ostatniej kolejki walczyli w Grupie Spadkowej o awans do play-off. Ostatecznie tylko gorszym bilansem bezpośrednich meczów, przy takiej samej liczbie punktów w rozgrywkach, przegrali z beniaminkiem z Suchedniowa.

Bytomianie wygrali 9 z 19 spotkań superligowych. Robert Floras miał bilans 26 – 7 w singlu, Jakub Folwarski 11 – 10 i Adrian Więcek 5 – 14. W deblu zawodnicy Polonii przegrali 6 z 7 pojedynków.

Dodaj komentarz