You are currently viewing WTT Contender w Omanie: Dyjas, Chuang i Gnanasekaran zaczynają rywalizację

WTT Contender w Omanie: Dyjas, Chuang i Gnanasekaran zaczynają rywalizację

Występujący w LOTTO Superlidze Jakub Dyjas, Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan i Sathiyan Gnanasekaran z Indii rozpoczynają rywalizację w turnieju głównym WTT Contender w Omanie. Wszyscy zostali rozstawieni w singlu. W eliminacjach nie powiodło się takim zawodnikom, jak Brazylijczyk Eric Jouti, Manush Shah z Indii, Tajwańczyk Liao Chen-Ting i Białorusin Aleksandr Khanin.

W pierwszej rundzie (2 marca) Jakub Dyjas (nr 63 w rankingu) z Dekorglassu Działdowo zagra z Irańczykiem Noshadem Alamiyanem (72), Chuang Chih-Yuan (24) z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki z Omańczykiem Muhannadem Al Balushim (625) i Sathiyan Gnanasekaran (33) z Sokołowa SA Jarosław z zaledwie 16-letnim Chińczykiem Lin Shidongiem.

W kwalifikacjach „katem” dwóch zawodników z LOTTO Superligi okazał się Chińczyk Yuan Licen. Przegrali z nim Brazylijczyk Eric Jouti z Sokołowa SA Jarosław 2:3 i Manush Shah z LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 1:3 w finale. Wcześniej Manush Shah pokonał Jordańczyka Zaida Abo Yamana 3:0 i Rumuna Dariusa Movileanu 3:1.

Z rumuńskimi zawodnikami porażek doznali inni pingpongiści występujący w polskich klubach – Tajwańczyk Liao Chen-Ting z Dekorglassu Działdowo z Iulianem Chiritą 0:3 i Białorusin Aleksandr Khanin z Dojlid Białystok ze wspomnianym Dariusem Movileanu 1:3.

W środę, 2 marca w 1/8 finału debla zagrają m.in. Jakub Dyjas (w duecie z Belgiem Cedricem Nuytinckiem), Liao Chen Ting (z Tajwańczykiem Huang Yan-Chengiem), Eric Jouti (z Brazylijczykiem Vitorem Ishiy), Manush Shah (z Manavem Thakkarem z Indii), Chuang Chih Yuan (z Tajwańczykiem Peng Wang-Wei) i Sathiyan Gnanasekaran (z Harmeetem Desai z Indii).

W mikście wystąpią m.in. Jakub Dyjas i Natalia Partyka oraz Sathiyan Gnanasekaran i Manika Batra.

Plan 1 runda gry pojedynczej

  • Jakub Dyjas (Polska) – Noshad Alamiyan (Iran)
  • Chuang Chih-Yuan (Tajwan) – Muhannad Al Balushi (Oman)
  • Sathiyan Gnanasekaran (Indie) – Lin Shidong (Chiny)

Dodaj komentarz