You are currently viewing Alan Kulczycki w najlepszej „8” WTT Youth Contender w Linzu

Alan Kulczycki w najlepszej „8” WTT Youth Contender w Linzu

• Post category:Aktualności

Grający w LOTTO Superlidze w Poltarex Pogoni Lębork 16-letni Alan Kulczycki dotarł do ćwierćfinału turnieju U-17 podczas WTT Youth Contender w Linzu. W meczu o awans do strefy medalowej przegrał z Koreańczykiem Lee Hoyunem 0:3 (-7,-14,-8).

W rozgrywkach grupowych Alan Kulczycki (w turniejach indywidualnych reprezentuje Dojlidy Białystok) pokonał Holendra Gabrieliusa Camarę 3:1 (-8,7,6,10) i Czarnogórca Jaksę Krivokapicia 3:1 (-9,7,6,6).

W fazie pucharowej ubiegłoroczny Mistrz Polski Kadetów wygrał kolejno z Rumunem Robertem Podarem 3:0 (7,4,4), Słowakiem Samuelem Paluskiem 3:1 (9,-11,3,7) i następnym z rumuńskich zawodników Horią Stefanem Ursutem 3:0 (6,9,5).

W 1 rundzie U-17 odpadli Mateusz Zalewski, Artur Gromek i Mateusz Sakowicz.

W kategorii U-19 w grupie eliminacyjnej Alan Kulczycki ograł Finna Luu (Australia) 3:0 (8,7,7) i Rafaela Konga (Portugalia) 3:2 (7,-10,6,-11,3), zaś Mateusz Zalewski, który w tamtym sezonie zadebiutował w LOTTO Superlidze w ZKS Palmiarnia Zielona Góra, pokonał Radima Moravka (Czechy) 3:1 (13,8,-9,6) i Stephena Wyssa (Austria) 3:0 (8,3,7).

W dniach 16 – 22 maja turniej rangi WTT Youth Contender odbędzie się we Władysławowie.