You are currently viewing Dartom Bogoria i Dekorglass dominatorami

Dartom Bogoria i Dekorglass dominatorami

Rozgrywki LOTTO Superligi mają już 13-letnią tradycję. W tym sezonie w półfinale są Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Dekorglass Działdowo, LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i AZS AWFiS Balta Gdańsk. Dominatorami, czyli zespołami z największą liczbą medali, są Dartom Bogoria i Dekorglass.

Łącznie tegoroczni półfinaliści mają na koncie 22 medale, w tym 6 z najcenniejszego kruszcu, 9 srebrnych i 7 brązowych.

Rywalizacja w Superlidze, następnie Wschodzący Białystok Superlidze i – od kilku lat – LOTTO Superlidze odbywa się od sezonu 2009/2010. Pierwszy mistrzem została Dartom Bogoria, dla której to był 3 tytuł z rzędu – wcześniejsze wywalczył jeszcze w Ekstraklasie.

W sumie drużyna z Grodziska Mazowieckiego ma już 5 złotych medali (ostatni w 2019 roku) i 6 srebrnych. Tylko raz znalazła się poza podium.

Broniący tytułu Dekorglass ma w dorobku również dwa tytuły Wicemistrza Polski (2016 i 2019 rok) oraz 4 brązowe medale.

LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, która w obecnym sezonie wygrała pierwszą rundę i Grupę Mistrzowską, po pierwszy brązowy medal sięgnęła w 2017 roku.

W Gdańsku przejęto miejsce Olimpii-Unii Grudziądz w Superlidze w 2016 roku. W pierwszym sezonie Unia AZS AWFiS (dziś AZS AWFiS Balta) zdobyła srebro. Zaś na najniższym stopniu podium gdańszczanie stanęli w 2019 i 2021 roku.

Dodaj komentarz