You are currently viewing Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów: Bogoria Grodzisk Mazowiecki i ZKS Zielona Góra w finale

Bogoria Grodzisk Mazowiecki zagra z ZKS Zielona Góra w piątkowym finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, które są rozgrywane w Gliwicach. Brązowe medale dla Energi KTS Toruń i Politechniki Rzeszów.

W turnieju grupowym po dwa zwycięstwa po 3:0 zanotowały: ZKS Zielona Góra, Politechnika Rzeszów, Bogoria Grodzisk Maz., Dojlidy Białystok i Ostródzianka Ostróda.

W ćwierćfinałach Bogoria wygrała z Dojlidami Białystok 3:2, Energa z broniącym tytułu Dekorglassem Działdowo 3:2, Politechnika z Ostródzianką Ostróda 3:0 i zielonogórski ZKS z KSTS Krosno 3:0.

Bogoria przegrywała już 0:2, a następnie punkty zdobyli Jacek Mitas, Michał Gawlas (3:0 z Alanem Kulczyckim) i Jakub Stecyszyn. Podobnie wyglądał mecz rzeszowian z Ostródzianką. Przy stanie 2:0 dla zespołu z Ostródy, bez straty seta zwycięstwa odnieśli Damian Korczak, Szymon Kolasa i Patryk Dziuba.

O sukcesie Energi w spotkaniu z Dekorglassem przesądził Dawid Michna. Natomiast ZKS nie stracił ani jednego seta z drużyną z Krosna. Punkty wywalczyli Patryk Bielecki, Mateusz Zalewski i Mateusz Żelengowski.

W półfinałach Bogoria pokonała Energę 3:0. Jakub Stecyszyn wygrał z Konradem Staszczykiem 3:1, Michał Gawlas z Dawidem Michną 3:2 i Jacek Mitas z Antonim Zglińskim 3:0. Z kolei Politechnika przegrała z ZKS Zielona Góra 1:3. W ekipie zwycięzców triumfowali: Mateusz Zalewski 2 i Mateusz Żelengowski 1.

W tym sezonie m.in. Jakub Stecyszyn i Michał Gawlas z Dartomu Bogorii, podobnie jak Konrad Staszczyk i Dawid Michna, a także Szymon Kolasa i Patryk Dziuba z Fibrain AZS Politechniki Rzeszów grali w meczach LOTTO Superligi.

Jutrzejszy finał rozpocznie się o g. 9:00.